logo

30 Eylül 2018

10 Bin 131 Kamu Personeli İhraç Edildi! İsim Listesi Yayımlandı

Kamuda istihdam eden 10 bin 131 personel daha ihraç edildi. Kurumlara özel Resmi Gazete’de ihraç edilenlerin isim listesi yayımlandı. İşte o kişiler.

FETÖ’cülerin darbe yapmaya kalkışması ile meclis ortak çalışma yürütmeye devam etmekte ve görevden uzaklaştırma ile ihraç kararları jet hızı ile alınmaktadır. Kamuda istihdam eden yüz binlerce memur hakkında işlem yapılıp görevden uzaklaştırma kararı alınırken yine on binlerce memurun haklarında yapılan araştırmalar olumlu çıkmış ve görevlerinden ihraç edilmiştir. Resmi Gazete’de yayımlanan ihraç listeleri bir yenisi daha eklendi ve kamuda görev yapmakta olan 10 bin 131 kişi ihraç edildi.

Hangi Kurumlardan Personeller İhraç Edildi

Resmi Gazete’de yayımlanan bildiri ile toplam 10 bin 131 personelin görevden ihraç edildiği duyuruldu. Peki hangi kamu kurumundan ihraçlar var.

Sağlık Bakanlığı
Milli Eğitim Bakanlığı
Yargıtay

Sayıştay
Adalet Bakanlığı
Üniversite Personelleri
Diyanet İşleri Başkanlığı

Yukarıda adları geçen tüm kamu kurumlarından toplam 131 personel ihraç edildi. FETÖ/PDY operasyonlarının yanı sıra PKK/PYD örgütlerine yakınlığı bilinen personeller de görevlerinden uzaklaştırılmakta ve ihraç edilmektedir. Resmi Gazete’de yayımlanan duyuru ile isim listesi detaylı olarak kamuoyuna ilan edildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan isim listesinde kimlerin ihraç edildiği, bu personellerin nerede görev yaptığı ve hangi kurumda hangi pozisyonda çalıştığı belirtilmektedir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları