logo

29 Eylül 2018

100 Bin Civarı Büro Yönetimi ve Sekreterlik Mezunları Kadro İstiyor!

Farklı üniversitelere eğitim gören ve mezun olan 100 bin civarı büro yönetimi ile sekreterlik mezunları kadro istiyor.

Ülkemizde bilindiği üzere her sene bir milyon civarı öğrenci üniversiteye giriş yaparken yine bir milyona yakın öğrenci de mezun olmaktadır. Kimi öğrenciler Meslek Yüksek Okulu ile Lisans bölümlerinden mezun olurken kimi öğrenciler İstanbul Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesinin Açıköğretim Fakültesinden mezun olmaktadır.

Şu anda en büyük yığılmanın olduğu bölümlerden bir tanesi 3179 nitelik kodlu büro yönetimi ve sekreterlik bölümüdür. Buna göre bu bölümde ortalama 100 bin civarı öğrenci mezun olmuştur ancak adayların atamaları gerçekleşmediği için mağdur olduklarını beyan etmektedir.

SESİNİZ OLUYORUZ!

Bu adaylar büro yönetimi ve sekreterlik bölümlerinden mezun olmasına rağmen kamu kurumlarının alım yaptığı büro memuru kadrolarına dahi başvuru yapamamaktadır. Adaylar 3179 nitelik koduna atamaların yapılması ve özellikle büro personeli, büro memuru alımlarına kadronun verilmesini talep etmektedir.

Umut ediyoruz ki özel sektör ve kamu kurumunda 3179 nitelik koduna sahip büro yönetimi ve sekreterlik bölümünden mezun olanlara hak verilir ve kadrolar açılır.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları