logo

26 Eylül 2018

13 Bin Polisin Baktığı Ehliyet İşlemleri Nüfus Müdürlüğüne Devir Edildi! Memur Alımı Yapılacak Mı?

Türkiye geneli 13 bin polisin baktığı ehliyet işlemleri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devir edildi. Peki Nüfus müdürlüklerine memur alımı yapılacak mı?

Türkiye geneli çok sayıda aday Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından düzenlenen ehliyet sınavlarına katılarak farklı sınıflarda ehliyet almaya çalışmaktadır. Ehliyet almaya hak kazanan adaylar gerekli dosyalarını ve ödemelerini tamamlayarak tüm evrakları ile Emniyet Genel Müdürlüklerine müracaat etmekteydi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama da ehliyet işlemlerinde görevli Türkiye’de 13 bin polis olduğunu ve bu polislerinde artık göreve döneceğini belirtti. Yani ehliyet işlemlerinde görevli toplam 13 bin polis olduğu öğrenildi ve tüm işlemler Nüfus müdürlüklerine yönlendirildi.

MEMUR ALIMI YAPILACAK MI?

Türkiye geneli 13 bin polisin baktığı işlemlere artık Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmekte olan memurlar bakacak. Memur sayısının az olmasından dolayı özellikle büyük bölgelerde uzun kuyruklar oluşurken şimdi ehliyet işlemlerinin gelmesinden dolayı daha uzun kuyrukların olması bekleniyor.

Peki işlemlerin hızlandırılması için memur alımı yapılacak mı? Resmi Gazete aracılığı ile nüfus müdürlüklerine bin 600 kadro ihdası verilmişti ancak alımların ne zaman yapılacağı duyurulmamıştı. Yakın zamanda nüfus müdürlüklerinin kontenjanları incelenerek kamuoyuna ilanın yayımlanması ve yeni memur alımı yapılması beklenmektedir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları