logo

01 Ekim 2018

2010 KPSS ile Atanan Memurlara Ne Olacak? Görevden Atılacaklar Mı?

2010 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı ile atanan memurlara ne olacak? görevden ihraç mı edilecekler? konu hakkında çalışma var mı?

Kamu Personeli Seçme Sınavları her sene basında geniş yankılar uyandırmaya devam ediyor. 2010 yılında düzenlenen KPSS sınavı hakkında hala soruşturmalar devam ederken sınavın sorularının çalındığı konusunda bazı kişiler ilgili mahkemelere başvurmuş ve Eğitim Bilimleri testinin çalındığına dair kanıtlar tespit edildiği için sınavın Eğitim Bölümleri testi tekrar yapılmış ve puanlar tekrar hesaplanmıştı. Aradan yıllar geçti ve bu sınavdan puan alarak atanan 86 bin memur görev yapmaya başladı. 6 yılın geçmesi ile mahkeme yeni bir karar aldı ve sınavın Genel Kültür ile Genel Yetenek bölümlerinin sorularının çalındığını duyurdu. Yani KPSS 2010 sınavı iptal edilmiş oldu peki bu sınav ile atanan memurlara ne olacak?

86 Bin Memur Şokta

2010 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı ile atanan 86 bin memura kötü haber geldi. Söz konusu yapılan açıklamalar ile bu sınavdan aldığı puan ile atanan kişilerin iş akdi fesih edilecek. Tüm personeller didik didik aranacak ve soruları çalarak memur olan kişiler meslekten ihraç edilirken haklarında soruşturma davaları açılacak. Fakat soruları çalmayı hak ederek bulunduğu konuma yükselen kişiler aynı şekilde çalışmaya devam edecek. Söz konusu çalışmalar büyük dikkat ile takip edilecek çünkü 86 bin memurun oldukça iyi araştırılması gerekmektedir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları