logo

29 Eylül 2018

21. Dönem POMEM 13 Bin Polis Alımı Başvuruları Sürüyor! Kimler Başvurabilir

Emniyet Genel Müdürlüğü 21. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 13 bin polis alımı başvuruları sürüyor. Kimler başvuru yapabilir.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde kamuoyuna 21. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 13 bin polis alımı ilanı yayımlandı ve başvuru tarihleri verildi. Buna göre polis öğrencisi olmak isteyen adaylar günlerdir başvurularını sürdürüyor.

POMEM 13 bin kişilik polis alımı başvuruları 25 Eylül 2017 tarihinde başladı ve başvurular 6 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecektir. Bu tarihler arasında lisans mezunu ile önlisans mezunu adaylar müracaatlarını Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir. Peki başvurular nasıl yapılır, aranacak olan şartlar nedir.

İLAN BİLGİSİ

Alınacak Polis Sayısı: 13.000
Eğitim Kurumu: POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi)
Cinsiyet: Kadın – Erkek
En Az Mezuniyet: Önlisans
Başvuru Tarihleri: 25 Eylül – 6 Ekim 2017

Yukarıda ilana ilişkin tüm bilgiler verilmiştir. Peki başvuru yapacak olan adayların sahip olması gerektiği özellikler nedir.

ARANACAK ŞARTLAR

Emniyet Genel Müdürlüğü 21. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ilanı için aranacak olan şartlar aşağıda belirtilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Lisans veya önlisans mezunu olmak
Lisans KPSS’sinden 60 ve üzeri puan almış olmak
Önlisans KPSS’sinden 70 ve üzeri puan almış olmak

Erkeklerde boy 167 cm ve üzeri olmak
Kadınlarda boy 162 cm ve üzeri olmak
Sicili temiz olmak
Fuhuş / illegal işlerde bulunmamış olmak
Alkol / uyuşturucu tedavileri olmamak
Silah taşımaya sorunu olmamak

BAŞVURULAR

EGM Polis Akademisi Başkanlığı 21. dönem POMEM’e 13 bin kişilik polis alımı için aranacak şartlar ve ilan bilgisi yukarı da verilmiştir. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki linkler yardımı ile 6 Ekim 2017 tarihine kadar kesin başvurularını yapması gerekmektedir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları