logo

26 Eylül 2018

22. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Aranacak Şartlar Açıklandı! Kimler Başvuru Yapabilir

Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 10 bin polis alımı aranacak şartlar açıklandı. Kimler başvuru yapabilir?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev ile faaliyetlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü açık olduğunu tespit ettiği kadrolar için her sene Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile on binlerce kişilik polis öğrencisi alımlarını kamuoyuna ilanlar ile yayımlamaktadır.

Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 10 bin polis alımına ilişkin yeni bir duyuru daha yayımlandı ve başvurular 12 Mart itibari ile başladı. Buna göre başvuru şartları, aranacak şartlara ilişkinde tüm detaylar öğrenilmiş oldu.

ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 10 bin polis alım başvuruları başladı. Peki aranacak şartlar nedir? Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, sağlık sorunu olmamak, fiziğinde kusuru olmamak, en az ön lisans mezunu olmak, KPSS’ye girmiş olmak, ön lisans KPSS’sinden en az 70 ile üzeri veya lisans KPSS’sinden en az 60 ile üzeri puan almış olmak, silah taşımaya engeli olmamak, madde kullanıcısı olmamak, kamu haklarından mahrum olmamak gibi şartlara adayların sahip olması gerekmektedir. Peki başvurular nasıl yapılacak?BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM’e 10 bin polis alımı başvuruları 12 Mart tarihinde başladı ve başvurular 23 Mart 2018 (dahil) tarihine kadar devam edecektir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları