logo

26 Eylül 2018

250 Kütüphane Personeli Ataması Yapılacak

Türkiye Kütüphaneciler Derneği Başkan Yardımcısı olan Emre Hasan Albayrak 250 personel ataması hakkında şunları dile getirdi;

4 Ocak 2016 Perşembe günü saat 17.45’de yapılan oturuma Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal ile TKD Genel Başkanı Sayın Ali Fuat Kartal, TKD Genel Başkan Yardımcısı Sayın Emre Hasan Akbayrak, TKD Genel Sekreteri Sayın Erol Gökduman, TKD YK Üyeleri Sayın Nilay Cevher ve Sayın Erhan Erkan katılım sağlamış ve bir görüşme gerçekleştirmişlerdir.

Yapılan görüşmede Sayın Ünal’a TKD hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Verilen bilgilerde Halk Kütüphanelerine yeterli sayıda Kütüphaneci atanmadığı ve Halk Kütüphanelerinde geçtiğimiz yıllarda yeteri sayıda Kütüphaneci bulunmadığı aktarıldı.

Ayrıca kapalı Kütüphanelerin kamoyu gözünde kötü bir izlenim oluşturduğunu ve bu kapalı Kütüphanelerin biran önce halkın kullanımına açılması gerektiği yönünde bilgiler aktarıldı.

Sayın Ünal ise 250 Kütüphaneci atanacağını kapalı Kütüphanelerin neden kapalı olduğunun araştırmalarının yapıldığı kültür merkezlerinin yerine kütüphanelerin yapılacağını ve kitap kafelerin yapılacağını belirtti.

Ayrıca Sayın Ünal müzelerin ve kütüphanelerin şehrin kalbi olduğunu ifade ederek önümüzde ki 6 ay boyunca 16 yeni kütüphane ve 16 yeni müzenin açılmasının hedeflendiğini belirtti.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları