logo

01 Ekim 2018

28 Bin Öğretmen İhraç Edilecek! Yeni Atama Müjdesi Verilebilir!

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan duyuru ile 28 bin Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğunu tespit ettikleri öğretmenlerin ihraç edileceği açıklandı.

Yurt genelinde FETÖ’cülere karşı yapılan operasyonlar devam ediyor. Kamu da bulunan FETÖ’cülerin tamamen yok edilmesi için harekete geçen bakanlıklar ve kamu kurumlar binlerce personeli açığa aldı. En çok ihraç edilen ve görevden uzaklaştırma yapan bakanlık ise Milli Eğitim Bakanlığı olarak duyuruldu. Buna göre MEB 43 bine yakın öğretmen adayını açığa almıştı. Bu personeller hakkında yapılan araştırmalar devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı 28 bin personelin Fethullahçı Terör Örgütü üyesi odluğunu tespit ettikleri ve bu kişilerin memurluktan ihraç edilecekleri her hangi bir olayda bulunmaları ya da göz yummaları halinde ise cezaevlerine gönderileceği duyuruldu.

15 Bin Öğretmen Soruşturması Devam Ediyor

28 Bin öğretmen FETÖ’cü olduğu gerekçesi ile ihraç edilecek. İhraç edilmeyen ve açığa alınan diğer 15 bin öğretmen hakkında ise soruşturmaların yapıldığı duyuruldu. Buna göre bu öğretmenlerin Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olup olmadığı kesin olarak bilinmiyor ancak bundan sonra yapılacak olan ilgili soruşturmalar Yüksek Disiplin Kurulu tarafından yapılacak. Öğretmenlerin FETÖ’cü olmadıklarının tespit edilmesi halinde görevlerine aynı şekilde devam etmelerine engel olunmayacak fakat FETÖ’cü olmaları halinde memurluktan ihraç edileceği gibi katıldıkları suç ve olaylar hakkında mahkemelere sevk edilecek ve gerekli görüldükleri halleder cezaevlerine sevk edilecek.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları