logo

26 Eylül 2018

Adalet Bakanlığı 10 Bin Civarı Memur Alımı Hangi Tarihte Yapılacak?

Adalet Bakanlığının kesin bilinmemek ile beraber 10 bin civarı memur alımı yapması bekleniyor. Peki memur alımı hangi tarihte yapılacak?

Ülkemizde yıl içerisinde en çok atama yapmakta olan Adalet Bakanlığı aralıklarla ilanlar yayımlamakta Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesi de dahil olmak üzere farklı pozisyonlar için binlerce kişilik memur alımı ilanını kamuoyuna duyurmaktadır.

Adalet Bakanlığının bu sene 10 bin memur alımı yapması beklenmekteydi ancak daha sonra Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılan açıklama ile sayının kesin olarak belli olmadığı ve kaç kişilik memur alımı yapılacağı hakkında açıklama yapmanın doğru olmadığı belirtilmişti. Fakat yine aşağı yukarı ortalama 10 bin kişilik bir atama bekleniyor. Peki alım ilanı ne zaman yayımlanacak?

ATAMALAR NE ZAMAN YAPILACAK?Adalet Bakanlığının 10 bin civarı memur alımının kademe kademe yapılması beklenmekte olup ilk atamanın erken seçim öncesinde yapılması muhtemel gözükmektedir. Bu atamaya 2016 yılında girilen Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanları ile adayların başvuru yapması beklenirken ikinci kademe atamaların yıl sonuna doğru yapılması ve bu atamalara ise 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanları ile adayların başvuru yapması bekleniyor.

Adalet Bakanlığının 10 bin memur alımı hangi pozisyonlar için yapılacak? Buna göre pozisyonlara ilişkin duyuru yok ancak geçmiş dönem atamalara bakıldığında yine zabıt katibi, mübaşir, infaz koruma memuru ikm gardiyan, hizmetli, teknisyen, şoför vb. gibi pozisyonlar için atamaların gerçekleştirilebileceği bekleniyor.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları