logo

26 Eylül 2018

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 4 Bin Memur Alımı Yapacak! İlan Bekleniyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2018 yılı içerisinde 4 bin memur alımı yapacak. Buna göre alım ilanı bekleniyor, alımlar ne zaman yapılacak, kimler başvuru yapabilir?

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı her sene ciddi atamalar gerçekleştirmekte olup özellikle son birkaç sene içerisinde farklı pozisyonlar için binlerce kişilik memur ve personel alımı gerçekleştirmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bu sene de ciddi atama yapması beklenirken Bakan Fatma Betül Sayan Kaya tarafından Mart ayı içerisinde yapılan açıklama da 2018 yılı içerisinde  toplam 4 bin ASDEP memuru alımı yapılacağı belirtildi. Peki alım ilanı ne zaman yayımlanacak, aranacak şartlar nelerdir, tüm detayları sizler için açıklıyoruz.

ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Mart ayında yaptığı açıklama ile 2018 yılı içerisinde toplam 4 bin ASDEP memur ve personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Peki adaylardan aranacak şart nedir? Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, sicili uygun olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerliğini yapmış olmak muaf olmak ya da en az 1 yıl tecilli olmak, seyahat yapmaya engeli olmamak gibi şartlar aranmaktadır. Peki ilan ne zaman yayımlanacak?ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2018 yılı içerisinde 4 bin ASDEP memur ve personeli alımı yapması bekleniyor. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Buna göre alıma ilişkin net bir tarih yok çünkü alımlar bir anda yapılmayacak olup ilanlar İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlükleri tarafından yayımlanacaktır.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları