logo

26 Eylül 2018

Amire, Memura Yapmış Olduğu Hangi Davranışından Dolayı Ceza Verilir?

Devlet memuriyetinde amirlere de yapmış oldukları davranışlarından veya hareketlerinden dolayı ceza verilebilmektedir. Peki hangi durumlarda ceza alırlar? İşte detaylar…

Memuriyet hayatında, görev yapmakta olan memurlar kendilerinden üst konumda olan amirlerinden çalışmalarını engelleyecek olan bazı tutumlara maruz kalabilmektedir.

Amirelerinin kendilerine kötü muamele yapmalarından dolayı bazı memurlar genellikle bu duruma sessiz kalmaktadırlar. Halbuki bu durumun şikayet edilmesi durumunda o amire gerekli ceza verilebilmektedir.

Peki amirlere, memurlara yapmış olduğu hangi hatalı ve yasak davranışından dolayı ceza verilmektedir?

Bunların en başında gelen davranışlardan biri astına kötü muamele yapmaktır. Kendinden ast konumda olan bir memura kötü muamelelerde bulunan amire ceza verilmektedir. Bu durumda amire kınama cezası verilmektedir.

Bir diğer durum ise astını küçük duruma düşürüp aşağılamktır. Bu durumda ise amire yine kınama cezası verilebilmektedir. Bir diğer madde ise hakaret ve tehdittir.

Bu durumda ise amire ilerlemesinin durdurulması cezası verilmektedir. Diğer bir husus ise fiili tecavüzdür. Bu durumda ise memurluktan çıkarılma cezası verilir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları