logo

26 Eylül 2018

Bakan Kaya: 4 bin yeni personel alımı yapacağız!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya: – “Aile Sosyal Destek Programı adını verdiğimiz programla artık arz odaklı hizmet anlayışıyla vatandaşımızın ayağına gidiyoruz. 3 bin personelimiz kapı kapı dolaşmaya başladı. Şimdi önümüzdeki sene istihdamını yapacağımız 4 bin yeni personelimizle kapıları çalacağız, inşallah tüm ihtiyaç sahiplerine el uzatacağız”

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Bütün fitnelere rağmen, bütün tuzaklara rağmen, bütün bu şer odaklarına rağmen, Afrin’de başlayan bu Kurtuluş Savaşı mücadelesini Allah’ın izniyle bu teşkilatlar, bağımsızlık ve Kurtuluş Savaşı mücadelesinden 100 yıl sonra bugün en ön safta mücadele edeceğiz. Birileri ekonomi noktasında hikaye anlatıyor. Şunu diyor, bunu diyor. İşte açıklanan rakamlar ortada.” dedi.

Bakan Albayrak, Yahya Kemal Spor Kompleksi’nde düzenlenen AK Parti Kağıthane 6. Olağan Kongresi’nde, Kağıthane’de bir değişimden ziyade bir sinerjinin olduğu bir kongre yapıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her alanda büyük ve güçlü Türkiye hayali ve ideali koyduğunu dile getiren Albayrak, “Her alanda Türkiye’yi bir noktaya taşıyacağız. Hedef çok yukarıda, çok yüksek, çok büyük ve ileri bir noktada. Bu hayallerden biri olan ülkemiz için 60 yıllık bir hayal olan nükleer maceramızda bu Salı günü tarihi bir mihenk taşı noktasında iki cumhurbaşkanının, Cumhurbaşkanımız bir tarafta, Rusya Devlet Başkanı Sayın Putin bir tarafta, temel atma töreniyle yeni bir noktaya doğru gidiyoruz. Türkiye artık büyük ve güçlü Türkiye hedefinde. Enerji bağımsızlığında, enerji altyapısını güçlendirme noktasında ve en önemlisi, nükleer teknolojiler noktasında çok önemli bir kavşak olan, eşik olan 60 yıllık bir rüyayı hayata geçirecek inşallah.” diye konuştu.

Albayrak, yerli ve milli kaynaklar noktasında Türkiye’nin dışarıya bağımlı olan bir ülkeden, özellikle elektrik üretiminde 3’te ikisini üretecek bir noktaya gittiğini anlattı.

AK Parti davasının 15 Temmuz’da bir parti davası olmanın ötesine geçtiğini ifade eden Albayrak, şunları kaydetti:

“Bu ülkenin bekası, bağımsızlığı ve geleceği için artık gecesini gündüzüne katan değil, gerekirse sadece alın terini değil kanını bile akıtmaktan gözünü kırpmadan çekinmeyen bir teşkilat noktasına erişmiştir. 15 Temmuz gecesi, Kağıthane, Başkumandanı’nın talimatıyla gözünü kırpmadan tankların önünde sokağa çıkmadı mı? İşte bu bize başka bir sorumluluk yüklüyor. Dolayısıyla bütün fitnelere rağmen, bütün tuzaklara rağmen, bütün bu şer odaklarına rağmen, Afrin’de başlayan bu Kurtuluş Savaşı mücadelesini Allah’ın izniyle bu teşkilatlar, bağımsızlık ve Kurtuluş Savaşı mücadelesinden 100 yıl sonra bugün en ön safta mücadele edeceğiz. Birileri ekonomi noktasında hikaye anlatıyor. Şunu diyor, bunu diyor. İşte açıklanan rakamlar ortada. Perşembe günü G 20’de birinci, dünyada en önde yüzde 7,4 büyümeyle olan bir Türkiye var. İşte bugün ihracat rakamları 160 milyar dolarla tarihi rekorları bulan bir Türkiye var. Turizm, bütün bu savaş, dedikodu, bu fitne, operasyonlara rağmen insanlar korkmadan istikrar adası olan Türkiye’ye geliyor ve inşallah belki de bu sene turist rekor sayısına ulaşacağımız bir 2018’den bahsediyoruz.”

Türkiye’nin çok daha güçlü olmaya devam edeceğini vurgulayan Albayrak, Türkiye’nin Afrin ile metal yorgunluğunu attığını, teşkilat kongreleriyle yeni ve güçlü bir dirilişin başladığını söyledi.

– “Arz odaklı hizmet anlayışıyla vatandaşımızın ayağına gidiyoruz”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düşüncesiyle çalıştığını vurguladı.

Kaya, AK Parti’nin bu ülkede el uzatılmadık hiçbir mazlum, hiçbir mahzun insan bırakmadığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Nerede bir yetim varsa, öksüz varsa, yoksul varsa, engelli varsa el uzattık. Yaptığımız sosyal projelerle, birlikte tüm mazlumlara sahip çıktık. Bugün Türkiye 500 bin engelli yakınına evde bakım desteği veriyor. Sosyal yardımlara ayrılan bütçemiz 2002’de 1,2 milyarken, 2017 rakamımız 36 milyar. Bu merkezi hükümet. Yerel yönetimlerle bu bütçe 50 milyarın üzerinde. Yerel yönetimlerimiz sosyal projeler yapıyor. Biz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak tüm insanlarımıza ulaşmanın derdindeyiz. Aile Sosyal Destek Programı adını verdiğimiz programla artık arz odaklı hizmet anlayışıyla vatandaşımızın ayağına gidiyoruz. 3 bin personelimiz kapı kapı dolaşmaya başladı. Şimdi önümüzdeki sene istihdamını yapacağımız 4 bin yeni personelimizle kapıları çalacağız, inşallah tüm ihtiyaç sahiplerine el uzatacağız.”

Bakan Kaya, 2,5 milyon eğitim çağındaki çocuğa şartlı eğitim yardımı verdiklerini, tüm çocukların okumasını istediklerini söyledi.

Bu yardımları özellikle annelere verdiklerini anlatan Kaya, “Çünkü istiyoruz ki bu yardım, çocuğun eğitiminde kullanılsın. Bu yardımlar sayesinde ülkemizde kızlarımızın okullaşma oranlarında çok ciddi bir artış sağladık. Orta öğretimde 2,5 kat, yüksek öğrenimde 3,2 kat artış sağladık. Biz istiyoruz ki önümüzdeki dönem yüzde 100 oranında okullaşmayı sağlayalım. Bunun için çalışıyoruz. Kadının Güçlendirilmesi Strateji Belgesi eylem planımızı açıkladık. Burada da hedefimiz okuma yazma bilmeyen kadınımız kalmayacak. Okullaşma oranını da yüzde 100’lere çıkaracağız.” diye konuştu.

Kaya, bütün bu hizmetleri yaparken AK Partili teşkilat mensuplarının da bu yapılanları kapı kapı dolaşarak anlatacaklarını ifade etti.

Çok daha fazla çalışarak 2019 seçimlerinde yeniden tarih yazacaklarını belirten Kaya, “Kağıthane’de bir destan yazacaksınız, İstanbul’da bir destan yazacağız, Türkiye’de inşallah çok yüksek bir oy oranıyla Cumhurbaşkanımızı yeni sistemde başkan yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları