logo

01 Ekim 2018

Bakan Soylu’dan 657 Reformu Sorusuna Yanıt Geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik BakanıSüleyman Soylu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılacak değişiklik ile iş güvencesine son verilip verilmeyeceği konusundaki soruya yanıt verdi.
Reform ihtiyacı var
Bakan Soylu, 657 sayılı Devlet Memurları kanununda reform ihtiyacı olduğunu belirterek, “Bu reformu gerçekleştirmek için muhakkak ki hükümet programımız dahil olmak üzere her birimizin kararlılığı söz konusudur.  Türkiye’deki bu büyük reformu sadece iş güvencesine çıpalamak ve onun üzerinden bir tartışma açmak haksızlık olur düşüncesindeyiz” dedi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, dün Türk-İş heyetini makamında kabul etti. Bu görüşmede, bir gazetecinin 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda gerçekleştirilmesi düşünülen reform çalışmasının nasıl olacağı sorusunu yanıtlayan Bakan Soylu, “Türkiye büyümektedir ve yükselmektedir.

Bizim özellikle her alanda etkinliği ve verimliliği baz alacağımız, gerek kendi içimizdeki gerekse de uluslararası rekabetin en iyi noktaya ulaşabileceğini hedeflememiz, ülkemiz için de hükümetimiz için de kaçınılmazdır. Bu noktada devletimizin verimliliği de önemlidir.

AK Parti iktidarlarının birçok özelliği arasında ülkenin ihtiyaç duyduğu reformları hayata geçirmesi de yer almaktadır. AK Parti bu konuda sarfınazar etmemiştir, vazgeçmemiştir. Reformlar ilk günlerde çok eleştirilmiştir ama bugün çıktılarına baktığımızda reformlar, değişimler, atılan adımlar ülkemize ciddi bir şekilde katkı sağlamıştır.” ifadelerini kullandı.

Reformu sadece iş güvencesine çıpalamak doğru olmaz
Devlet memurlarının hem devletin, hem de ülkenin dinamo merkezi olduğunu belirten Bakan Soylu, “Uzun zamandır tartışılan ve değiştirilmesi istenen, etkinliği ve verimliliği devlet hayatına tam anlamıyla hakim kılınmaya çalışılan bir değişiklik kaçınılmazdır. Çalışma hayatının sağladığı çok önemli bir kazanım vardır ki; o da bunun bütün paydaşlarımızla gerçekleşmesidir.

Usulümüz bugüne kadar bu olmuştur, bundan sonra böyle olacaktır. Türkiye’deki bu büyük reformu sadece iş güvencesine çıpalamak ve onun üzerinden bir tartışma açmak haksızlık olur düşüncesindeyiz. Bu konuda atılacak adımlar Türkiye’nin hem ekonomik ve sosyal hedeflerine ulaşabileceği hem de sosyal hukuk devletinin yerine getirebileceği bir anlayışla gerçekleşecektir” dedi.

“Bakan Soylu reform konusunda kararlı olduklarını belirterek, “Bilinmelidir ki; bu konuda reforma ihtiyaç vardır. Bu reformu gerçekleştirmek için muhakkak ki hükümet programımız dahil olmak üzere her birimizin kararlılığı söz konusudur.

Bunu paydaşlarımız ve toplumun bütün kesimleriyle tam bir reformu sağlayacak şekilde inşallah gerçekleştirmeye çalışacağız. Yürüteceğimiz her şey açık, şeffaf ve hakkaniyet ölçüsünde olacaktır.” şeklinde konuştu.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları