logo

29 Eylül 2018

Bakan Süleyman Soylu Müjdeledi! Jandarmaya 3 Bin 200 Askeri Personel Alınacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından müjdeli açıklama geldi. Jandarma Genel Komutanlığı için 2017 yılı sonuna kadar 3 bin 200 uzman erbaş çavuş askeri personeli alımı yapılacak.

Bilindiği üzere Jandarma Genel Komutanlığı açık pozisyonları için ilanlar hazırlamakta ve kurumunun ilanlarını resmi internet sitesinde yer almakta olan personel temin bölümü aracılığı ile kamuoyuna duyurmaktadır. Jandarma Özel Harekat, Jandarma Asayiş ilanlarının sona ermesi ile bir süre ilan yayımlanmadı ve Bakan Soylu açıklama yaptı.

İçişleri Bakanlığı görevini sürdürmekte olan Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile Jandarma Genel Komutanlığının 20 bine yakın askeri personel alımı gerçekleştirdiği ve yıl sonuna kadar 3 bin 200 kişilik uzman erbaş çavuş askeri personel alımı daha yapacaklarını duyurdu. Peki hangi sınıflar için alım yapılacak ve detaylar nedir.

HANGİ SINIFLAR İÇİN ALIM YAPILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında Jandarma Genel Komutanlığının 2017 yılı içerisinde 20 bine yakın askeri personel alımı yaptığı belirtildi.. 2017 yılı sonuna kadar ise toplam 3 bin 200 kişilik askeri personel alımının daha yapılacağı söylendi ancak hangi sınıflar için alımların gerçekleştirileceği konusunda bilgiye yer verilmedi.

İlköğretim mezunu adaylardan meslek sınıfları için askeri personel alınırken lise mezunları için ise asayiş ve jandarma komando özel harekat (JÖH) sınıfları için alımlar yapılmaktadır. Alımların büyük bir bölümünün yine Asayiş Jandarma ve Jandarma Komando sınıfları için yapılması beklenmektedir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları