logo

09 Mayıs 2018

Bakımevinde dehşet… Sadist rahibeler 65 çocuğa işkence etti!

Kolombiya’da akılalmaz bir olay yaşandı. İki rahibe, bakımlarından sorumlu oldukları 65 çocuğa işkence ettikleri iddiasıyla tutuklandı.Ülke basınında geniş yer bulan olayda, bakımevinde kalan çocuklardan sorumlu olan rahibelerin, uyguladıkları şiddet yöntemleri anlatıldı. Rahibelerin, çocukların ellerini ateşle yakma, saçlarını kesme ve kafalarını klozete sokma gibi çeşitli işkence yöntemleri kullanarak çocukları ‘cezalandırdığı’ belirtildi.

2014-2017 yıllları arasında Santa Clara Bakımevi’nde bakımından sorumlu oldukları çocuklara karşı fiilen işkence ve eziyet suçlarından yargılanan her iki rahibe de haklarındaki suçlamaları reddetti. Rahibe Perez, Kolombiya Aileyi İyileştirme Enstitüsü ve Kolombiya hükümetinin, bakımevinde kalan çocuklar konusunda kendilerine destek ya da kaynak sağlamadığını; çocukların bakımı için kendilerinin uğraştığını öne sürdü.

Yerel basın, söz konusu bakımevinin şikayet üzerine bir dönem kapalı kaldığını ancak daha sonra alınan kararla yeniden açıldığını yazdı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken; söz konusu çocuklar da Kolombiya Aileyi İyileştirme Enstitüsü’nün koruması altında tutuluyor. (THE SUN, MIRROR, STANDARD REPUBLIC)

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları