logo

01 Ekim 2018

Bazı Müdürlere İlave Maaş Zammı Yapılacak

1 Ocak 2016’dan itibaren bazı müdürlere ilave maaş zammı geliyor. İşte detaylar…

İl nüfus ve vatandaşlık müdürleri ile KİT’lerde görev yapan başmüdür, kombina, fabrika, müessese ve işletme müdürleri, 1 Ocak 2016 tarihinde geçerli olacak şekilde ilave maaş zammı alacak.
Kamu görevlileri hakkında 2016-2017 yıllarında geçerli olacak mali ve sosyal haklara ilişkin belirlemeler içeren Toplu Sözleşme, genel maaş zammının yanı sıra bazı memurların aylık maaşlarına 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olarak ilave artışlar getirdi.
1 Ocak 2016 tarihinde geçerli ilave maaş artışı yapılan Devlet memurları arasında; il nüfus ve vatandaşlık müdürleri ile KİT’lerde görevli başmüdür, kombina, fabrika, müessese ve işletme müdürleri deyer alıyor.
Bu müdürler, 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olarak kamu çalışanlarının aylık ücretlerine yapılan %6 oranındaki maaş zammının yanı sıra haklarında yapılan ilave maaş artışından da yararlanacak.
Müdürlerin ilave maaş artışı
**İl nüfus ve vatandaşlık müdürleri
İl nüfus ve vatandaşlık müdürü kadrolarında bulunanların yararlanmakta oldukları ek ödeme oranına, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren 10 puan ilave edilecek.
Ek ödeme oranına 10 puan ilave edilmesi, il nüfus ve vatandaşlık müdürü kadrolarında bulunanların aylık net maaşının 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olarak 83 TL artması anlamına geliyor. 2016 yılının ilk altı ayı için geçerli olan bu miktar, aylık katsayısındaki artışa bağlı olarak sonraki dönemlerde artacaktır.
**KİT’lerdeki müdürler
Kamu İktisadi Teşebbüslerinde başmüdür, kombina, fabrika, müessese ve işletme müdürü kadrolarında görev yapan Devlet memurlarının dereceleri itibarıyla yararlanmakta oldukları özel hizmet tazminatı oranlarına, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren 10 puan ilave edilecek.
Tazminat oranına 10 puan ilave edilmesi, KİT’lerde başmüdür, kombina, fabrika, müessese ve işletme müdürü kadrolarında bulunanların aylık net maaşının 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olarak 83 TL artması anlamına geliyor. 2016 yılının ilk altı ayı için geçerli olan bu miktar, aylık katsayısındaki artışa bağlı olarak sonraki dönemlerde artacaktır.
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları