logo

01 Ekim 2018

Bin 500 Zabıt Katibi Alımı Yapılması Bekleniyor

Adalet Bakanlığının yıl içerisinde toplam bin 500 Zabıt Katibi daha alım yapması bekleniyor. İşte detaylar.

Adalet Bakanlığı yıl içerisinde en çok alım yapan kurumlardan bir tanesi olduğu için adaylar tarafından sık takip edilenler arasında yer almaktadır. Bilindiği gibi Şubat 2016’da Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yıl içerisinde 3 bin Zabıt Katibi alımının yapılacağını belirtmişti. Sene içerisinde bin 500 Zabıt Katibi alımı yapıldı. Şimdi akıllarda kalan bin 500 Zabıt Katibi alımlarının yapılıp yapılmayacağı oldu. Sosyal medya da yıl içerisinde alımların yapılacağı ve yapılmayacağı doğrultusunda yorumlar bulunuyor peki hangisi gerçek.

Açıklama Bekleniyor

Adalet Bakanlığından konu hakkında her hangi bir açıklama yapılmadığı sürece Zabıt Katibi alımının yapılıp yapılmayacağı bilinmemektedir. Bu sebepten ötürü sosyal medya veya konu hakkında yorum yapan sitelerin açıklamalarına inanmayınız.

Bekir Bozdağ 2016 yılı içerisinde alım yapılacak dediği için bu sene içerisinde alımların yapılması ya da başlaması büyük bir ihtimal gibi görünüyor ancak alımlar seneye de kalabilir.

Bilindiği gibi 15 Temmuz darbesinin üzerinden uzun zaman geçmişte olsa kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personeller hakkında incelemeler devam ediyor. Bu yüzden Bakanlıklar ve parlamentonun ilk hedefi kamu personeli olarak devlet içerisine sızmış FETÖ/PDY örgüt üyelerinini ihraç edilmesi oldu. Söz konusu operasyonların tamamlanması ve kamunun FETÖ/PDY’den arındırılması ile tüm kuruluşların memur alımı, personel alımı hakkında duyuru yapması bekleniyor. Adalet Bakanlığı da konu hakkında o süreçte açıklama yapacaktır.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları