logo

25 Mayıs 2018

Çay poşeti ile tırnak onarma

Tırnak neden kırılır?
Tırnaklar parmak uçlarımızı dış etkenlerden korur. Eğer tırnaklarınız sıkça kırılıyorsa bu, vücudunuzda ters giden bir şeylere işaret ediyor olabilir. Örneğin eğer demir eksikliği yaşıyorsanız tırnaklarınız bu durumdan çok çabuk etkilenir. Uzun tırnaklarla klavye ya da telefon kulanıyorsanız ufak ufak ama sürekli darbeler alan tırnaklar kolayca kırılır. Cildin kuruması da tırnakların sağlıklı uzamasına engel olur. Sabah ve gece yatmadan tırnak kenarlarınızı güzelce nemlendirdiğinizden emin olmalısınız. Öte yandan sürdüğünüz ojeyi de çok uzun süre tırnaklarda bırakmanız, tırnağınızın nefes almasını engellediği için çabucak kırılmasına ve ayrılmasına neden olabilir. Görüldüğü gibi tırnak kırılmasına birçok etken neden olabilir. El bakımınızı ihmal etmemeniz tırnaklarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayabilir.

Tırnak kırılması nasıl önlenir?
Tırnaklarınızın kırılmaması için tırnaklarınız ıslak olduğunda ve banyodan sonra çok sert işlemler yapmamanız gerekir. Islak tırnaklar kuru tırnaklara oranla kırılmaya daha meyillidir. Tırnaklarınızı sağa sola doğru törpülemek yerine tek tarafa doğru törpülemeniz tırnak hassasiyetini azaltır ve tırnaktaki ayrılmaları ve kırılmaları engeller. Tırnak makasınızı seçerken dikkatli olun. Kör tırnak makasları tırnaklarınıza zarar verir. Aseton kullanırken ojeyi tırnaklarınızdan ovalayarak çıkarmak yerine oje çıkarıcınızı biraz oje üzerinde bekletip ojeyi yumuşatıp ovalamadan tırnaklarınızdan çıkarmanızda fayda var.

Kırılan tırnak nasıl onarılır?
Artık kırılan tırnağınızı kesmenize ve ellerinizde kötü bir görüntü oluşturmanıza gerek yok. Evde bulunan çay poşetleri ile kırılan tırnağınızı onarmak çok kolay. İhtiyacınız olan şeyler bir adet çay poşeti, makas, törpü ve takma tırnak yapıştırıcı eğer elinizde yoksa parlatıcı da kullanabilirsiniz. Bu yöntemde tırnağınızın temiz olması çok önemli. Ayrıca eğer oje varsa mutlaka temizleyin ellerinizi yıkayın ve kuruduğundan emin olun.

Çay poşetinden isterseniz tüm tırnağınıza göre isterseniz de sadece kırık kısmı onaracak büyüklükte bir parça kesin. Tüm tırnağınıza parlatıcı sürerek kırık parçanın sabitlendiğinden emin olun. Daha sonra kestiğiniz parçayı bir cımbız yardımıyla kırılan parçanın üzerine yerleştirip sabitleyin. İyice kuruduktan sonra düzelmesi için kağıt törpü ile üzerini güzelce pürüzsüzleştirin. En son bir kat daha parlatıcı geçtiğinizde tırnağınızın eskisi gibi olduğunu göreceksiniz.

https://hthayat.haberturk.com/

Etiketler: »
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları