logo

26 Eylül 2018

Dışişleri Bakanından ‘KPSS’yi Kaldırdık, Yerine’ Açıklaması! Detaylar Nedir?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından önemli bir açıklama yapıldı. KPSS’nin kaldırıldığı ancak yerine farklı sınavların tabii tutulduğu söylendi. Peki detaylar nedir?

Ülkemizdeki kamu kurumlarının bazıları atamalarını Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı ile gerçekleştirirken bazı kurumlar KPSS şartı aramamaktadır. Buna göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından Dışişleri Bakanlığının memur ve personel atamasına ilişkin önemli bir duyuru yapıldı.

Dış işleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapılan duyuruda bakanlığa yapılan atamalarda KPSS’nin kaldırıldığı ancak yerine dil sınavlarının getirildiği söylendi.

KPSS YERİNE DİL SINAVLARI YAPILIYOR!

Dış işleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapılan açıklama da yurt dışında okuyan gençlerin Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’ye girmediği ancak çok iyi derecede dil bildiği ve KPSS şartı olduğunda bu çocukların alınmadığı belirtildi. Bilindiği üzere Dış işleri Bakanlığı atamalarında dil oldukça önemli bir etkendir.

Dış işleri Bakanlığına yapılan atamalarda adaylardan her hangi bir Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı aranmamakta olup yerine adayın iyi derecede dil bilmesi istenmektedir. Dış işleri Bakanlığı kendi sınavını kendisi yapmakta ve adaylara hem yabancı dil hemde Türkçe sorular sorularak kişinin becerisi ölçülmektedir. Elde edilen sonuçlar kıyaslanarak sınava giren adaylar arasından en başarılı olanlar Dış işleri Bakanlığına atanmaktadır.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları