logo

29 Eylül 2018

Dışişleri Bakanlığı Personel Alım İlanı Yayımladı!

Dış işleri Bakanlığı bünyesindeki personel ihtiyacını kapatmak adına alımlar yapacak. Dış işleri Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesi üzerinden sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı.

Dış işleri Bakanlığı bünyesindeki personel ihtiyacını kapatmak adına alımlar yapacak. Dış işleri Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesi üzerinden sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı.

Bünyesindeki personel istihdamını karşılamak adına düzenli olarak alımları gerçekleştiren Dış işleri Bakanlığı, bir kez daha Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile ilana çıktı. Dış işleri Bakanlığı tarafından açıklanan ilan ile birlikte Trablus büyükelçiliği’nde münhal  bulunan 3 adet sözleşmeli sekreter alınacağı duyuruldu. Yapılan duyuruda alınacak 3 sözleşmeli sekreter pozisyonu için sınav yapılacağı açıklandı.

Peki Dış işleri Bakanlığı tarafından açıklanan 3 adet sözleşmeli sekreter pozisyonu için kimler başvuruda bulunabilecek? Dış işleri Bakanlığı sekreter alımı ilanı için aranan şartlar nelerdir? başvuruda bulunacak olan adaylardan KPSS sınav türünden herhangi bir puan istenecek mi? işte Bu soruların cevapları…

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:
1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak,
3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Arapça ve Türkçe bilmek,
9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:
1. Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)
2. Özgeçmiş (CV),
3. Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri,
4. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti,
5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.)
6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge,
7. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf,

Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklanan personel alımı ilanı tam metnine ulaşmak için aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak genel şart ve nitelikleri kontrol edebilirsiniz.

https://goo.gl/ssYU9q

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları