logo

29 Eylül 2018

DPB 2017 Yılı Hangi Kurumun Kaç Memur Ataması Yapacağını Yayımladı!

Devlet Personel Başkanlığı 2017 yılına ait hangi kurumun ve üniversitenin kaç memur personel alımı planladığını duyurdu.

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi aracılığı 2017 yılında hangi kurumun kaç memur personel alımı yapmayı planladığına dair bildiri yayımladı. Bana göre bakanlıklar, kamu kurumlar ve üniversitelerin kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere kaç memur ve personel alımı yapacağı öğrenildi. Peki hangi kurum ve hangi bakanlık kaç personel alacak.

KAMU KURUM VE KURULUŞLARI KAÇ MEMUR ALACAK

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamu kurum ve kuruluşlarının kaç memur personel alımı yapılacağına ilişkin yayımlanan bildiriye göre bakanlıklar ve kamu kurumların 2017 yılında toplam 500 kişilik alım yapmayı planladığı görülmektedir.

ÜNİVERSİTELER KAÇ MEMUR PERSONEL ALACAK
Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan bildiri de kamu kuruluşlarının kaç memur personel alımı yapacağı açıklandığı gibi yine üniversitelerinde 2017 yılında toplam kaç memur alımı yapmayı planlandığı da duyuruldu.

Buna göre Türkiye geneli faaliyetlerine devam etmekte olan devlet üniversiteleri 550 personel alımı yapmayı planlıyor. Yayımlanan rakamlar kesin olarak alınmayabilir ya da azalma ile artma olabilir. Ancak şu an için DPB tarafından yayımlanan bildirilere göre kamu kurumları ile bakanlıklara toplam 500, üniversitelere ise 550 kişilik personel alımı yapılması planlanıyor.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları