logo

01 Ekim 2018

Ekim Ayı Memur Personel Alımları 2016

Bir çok kamu kurumu veya kuruluşu bünyelerindeki memur personel ihtiyaçlarını karşılamak için farklı kurumlarda alım yapılacak. Ekim ayı itibari ile de çok sayıda kişi başvuruda bulunabilecek. İşte Ayrıntılar…

Geçtiğimiz ayda da olduğu gibi memur personel alımları Ekim ayı itibari ile de devam ediyor. Bir çok Kamu Kurumu veya Kamu Kuruluşu bünyelerinde bulunana kamu memur çalışanı ihtiyacı için çeşitli duyurular yaptılar. Yapılan duyurulara göre bazı kurumlar KPSS şartı aramıyor. Bazı kurumlar ise düşük KPSS puanı ile alım gerçekleştiriyorlar. Adayların başvuruda bulunabilmeleri için en az İlkokul mezunu olmaları gereklidir bunu dışında lise mezunu, lisans mezunu, üniversite mezunu, önlisans mezunu olanlar daha iyi kurumlara daha iyi pozisyona yerleşme şansı yakalayabilirler. Bir çok kurum Giriş sınavı ile yani sözlü veya yazılı olarak sınav ile alım alıyorlar.

Adaylardan aranan temek şartlardan olan, T.C. Vatandaşı olmak ve 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir. Başvurular kurumun yayınladığı duyuruya göre değişiklik göstermektedir. Her kurum başvuru tarihini farklı belirler ve bazı başvurular online olurken bazı başvurular ilse posta yolu ile veya şahsen yapılmaktadır. Ekim ayında alım yapılacak kamu kurumlarını bir araya topladık ve alt kısımda ulaşabilirsiniz. İlan hakkında bilgi almak için verilen ilan linklerinin üzerine tıklamanız gerekmektedir.

EKİM AYI ALIM YAPACAK KURUMLAR LİSTESİ;

Emniyet Genel Müdürlüğü 12 Sözleşmeli Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Alım İlanını Güncelledi! 3 Bin Kişi Alacak

Belediye Memur İşçi Personel Alımları

Halkbank KPSS’siz 565 Memur Personel Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

En Az Lise Mezunu 10 Bin Özel Harekat Alımı

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları