logo

26 Eylül 2018

Emekli Memura Ek İkramiye Müjdesi

Anayasa Mahkemesi Kararından sonra Ankara İdare Mahkemesi de dava açan emeklilerin ek olarak 15 bin Türk Lirasından 30 Bin Türk Lirasına kadar ek ikramiye alabileceklerini söyledi.

2015 yılı öncesinde emekli olan memurlar için emekli ikramiyesi alma yolu açıldı. 2015 yılının öncesinde emekli olan ve 30 yılı aşmış çalışma durumu olan memurların 30 yıl çalışmış olmalarından dolayı ek emekli ikramiyesi alma yolu açıldı.

Anayasa Mahkemesi 07 Ocak 2015 tahinde emekli olan memurların emekli ikramiyesi alırken 30 yıl sınırını kaldırdı. 2015 yılında emekli olan memurlar SGK’ya başvuru yaparak 30 yıl üstü çalışma durumlarından dolayı ek emekli ikramiyelerini talep ettiler. Ancak SGK Anayasa Mahkemesinin kararlarının geriye doğru işlemeyeceğini belirterek talepleri geri çevirdi. Ayrıca SGK karar tarihinden sonra emekli olanların bu karardan yararlanabileceklerini açıkladı.

Ancak Dava Açarak Ek İkramiyenizi Alabilirsiniz

Mahkemelere başvurarak hakkınızı aramanız gerekiyor. Mahkemelere başvuru yapanların ek emekli ikramiyeleri ödenecek ancak başvuru yapmayanların ise ek emekli ikramiyeleri ödenmeyecektir.

Ayrıca dava sadece Ankara’da açılabilir. Dava açmak isteyen memurlar Başkent Ankara’ya gelip dava açacaklardır. Şuan’da açılmış çok sayıda dava dosyası var.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları