logo

10 Nisan 2016

Fen Oyunları sitesi fendersi.gen.tr

fenoyunlariBilindiği üzere bilgisayarın çocuklar üzerinde önemli bir etkisi vardır. Hatta bilgisayar oyunları ile çoğu aile çocuklarını daha uslu çocuklar haline de getirebilmiştir. Ancak internette oynadığı oyunlar çocuğunuzun her zaman yararına olmayabilir. Bunu engellemek, oyun oynarken okul dersleri ile de alakalı bilgilendirmeler almak istiyorsanız fen oyunları sitesini kullanmalısınız. Fen oyunlarında 4. Sınıftan 8. Sınıfa kadar olan fen bilgisi dersleri ile alakalı ufak bilgiler ile hazırlanan oyunları görebilirsiniz. Yani çocuğunuz hem oyun oynar, hem eğlenir, hem de bilgilerinin daha kalıcı olmasını sağlar.

Oluşturulan bu ders oyunları bu sebeple pek çok ailenin memnun kaldığı uygulamalardan birisi olmuştur. Piyasadaki klasik flash oyunları oynamasının çocuğunuza hiçbir şey katmadığını, aksine sadece vakit kaybı olduğunu düşünüyorsanız, hem eğlensin hem de bilgilensin istiyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olacak şey fen oyunları sitesi olacaktır. Sınıfların ünite ünite konulara ayırdığı dersleri ile alakalı bütün oyunları bulabileceğiniz bu site, çocuklarınızın oldukça hoşuna gidecektir. Siz de eğer bu şekilde hazırlanan bağlantılar ile fen bilgisi derslerinde daha başarılı olan bir çocuğunuz olsun isterseniz ona bu oyun sitesini önerebilirsiniz.

Klasik flash oyunlardan sıkılan ve ayrıca derslerde de başarılı olmak isteyen çocuklar için de bu site oldukça farklı gelecektir. İnternetin bu gibi bağlantılarından faydalanarak çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca oyun sayfalarının açıklama kısımlarında oyunların ilgili olduğu konu hakkında özet bilgiler bulunmaktadır. Bu özet bilgiler sayesinde çocuğunuz hem konuyu tekrar etmiş olacak hem de oyunu oynayarak konuyu eğlenceli hale getirmiş olacaktır. Özellikle fen bilimleri dersini sevmeyen, fen bilimleri derslerine çalışmayan öğrenciler için çok eğlenceli olacağını düşündüğümüz bir sitedir.

Sitemizde bulunan bazı oyun başlıkları şunlardır;
periyodik cetvel oyunu, katı, sıvı, gaz oyunu, kim 500 puan ister oyunu, mitoz bölünme oyunu, iskelet yapma oyunu, görsel hafıza oyunu, elma kurdu oyunu, maddenin özellikleri oyunu, hücreleri eşleştirme oyunu, su döngüsü oyunu, çiçeğin kısımları oyunu, cisimleri elektriklendirelim oyunu, bileşik yapma oyunu, kovalent bağ yapma oyunu, bileşik oluşturma oyunu,

Sitemizin Portal Sayfası : http://www.fendersi.gen.tr

Fen Oyunları Sayfası : fenoyunlari.fendersi.gen.tr

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları