logo

30 Mayıs 2017

Firmalar çalışanlarından en çok hangi programı bilmelerini istiyor?

Firmalar, Hangi iş kolunda faaliyet gösterirse, göstersin çalışanlarından bilmelerini istedikleri temel programlar var. Örneğin günümüzde artık tüm çalışanlar, bilgisayar kullanmayı, e-posta göndermeyi almayı bilmek zorundalar..
Firma, hangi sektörde çalışırsa çalışın, çalışanlarından bilmesini istediği en temel program kuşkusuz ki Microsoft Excel. Excel programını diğer programlardan ayıran en temel özelliği, kuşkusuz ki esnek yapısı ve her sektöre uygun olarak çalışması. Çalışanlar, firmanın faaliyet alanına göre, Excel tablolarını oluşturabilir ve buna bağlı Excel raporlarını oluşturabilirler. Firma çalışanları, hangi alanda çalışırsa, çalışsın mutlaka Excel kullanımına ihtiyaç duyarlar.
Firmalar artık çalışanlarından Excel programını bilmeyi bırakın, İyi bir Excel kullanımını istiyor. İş ilanlarına baktığınızda, Excel bilen ifadesinden ziyade, İleri Derecede Excel bilgisine sahip, İleri Düzey ’de Excel bilgisine sahip gibi ifadeler ile sık sık karşılaşıyoruz. Artık günümüzde Firmalar, çalışanlarından İleri düzeyde Excel bilgisi ile işlerini daha hızlı ve pratik yapmalarını istiyor.
Çalışanlar için, Excel eğitimlerini almalarının farklı yöntemleri mevcut. Bilgisayar kursların açtığı Excel kurslarından, Kitaplara kadar, özel ders almaktan Online Excel eğitimi veren sitelere kadar çok sayıda kurs ve yöntem var. Özellikle Özel eğitim almak isteyen çalışanlar, eğitmen kalitesine dikkat etmeleri gerekir. Çok ucuza eğitim veren Eğitmenlerden, istenilen verim alınmayabilir.
Online Excel eğitimleri konusunda Türkiye’deki en güncel ve dolu site vidoport.com’dur. Uzman Eğitmen ve İleri Düzey Excel kitapları yazarı olan Ömer BAĞCI tarafından oluşturulmuş olan vidoport.com’da Excel Başlangıç Eğitim Setlerinden, Excel Uzmanlık Eğitim setlerine kadar tüm Excel konuları bulunmaktadır. vidoport.com’a üye olarak, Excel ve diğer MS-Office programlarınızı kendi başınıza istediğiniz zamanda ve hızda öğrenebilirsiniz. Tamamladığınız eğitimlerin sertifikasını da online olarak hemen alabilirsiniz.
Online Excel eğitimlerinin bir başka faydası ise, çalışanların kursa gitmek için zaman harcamamaları ve firmanın da Excel eğitimi için sınıf, eğitmen gibi organizasyonlar yapmak zorunda kalmaması. Çalışanlar, eğitimlerini kahvelerini yudumlarken, evde dinlenirken alabiliyorlar.
Firmalarda kullanılan Excel’de, çalışanlar Excel’in gelişmiş özelliklerini kullanmaları gerekiyor. Çalışanlardan, Excel’in Eğer-IF, Düşeyara-Vlookup gibi işlevleri ile Özet Tablo-Pivot Tablo oluşturma gibi konuları iyi bilmeleri isteniyor.
Firma çalışanlarının Excel kullanım düzeylerini yükseltmek için kullanabilecekleri bir farklı yöntem ise, kurumsal eğitimlerdir. Kurumsal eğitim alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise, eğitim verecek olan Eğitmen’in konu hakkındaki tecrübesidir. Eğitmen tecrübeli ise, eğitime katılanların en yüksek verimi alması için gerekli örnekleri ve uygulamaları düzgün yaptırır. Bu şekilde bir eğitim düzenlenmek istiyorsa, eğitmenin özgeçmişine ve eğitim verdiği kurumları mutlaka bakmak gerekir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları