logo

27 Şubat 2019

Gerçek Saç Peruk

Dünyanın dört bir yanındaki kadınlar için güzellik algısı bakım istisnasız vazgeçilmezlerden birisidir.  Her daim bakımlı görünmek isteyen kadınlar, dış güzelliklerini kusursuzlaştırmak için baş vurdukları yöntemlerle ticareti de canlandırmaktadırlar.  Kozmetik sektörüne yön veren kadınlar makyajla  birlikte parıltılı saçlara kavuşmanın da kolay bir yolunu buldular.

Son günlerin popüler modası olan Gerçek Saç Peruk ve takma saçlar kuaför salonlarında uygulanan kaynak, çıt çıt, postişin yerini aldı.  Ham maddesi gerçek saçtan veya sentetik saçtan oluşan peruklar ve takma saçlar ister uzun ister kısa saç isteyen kadınların yardımına koşmaktadır.

Yıllara meydan okuyamayan saçların zamanla dökülmesi yada saça uygulanan kimyasal bir işlem sonucu yanması gibi durumlarda kurtarıcı olarak peruklar görülmektedir.  Kuaförlerin uzmanlıkları arasına giren saç uzatma, kısaltma işlemlerinin yanı sıra peruklara olan ilgiyi de arttırdı.

Uzun yıllardır hayatımızda olan, tiyatrolarda, gösterilerde de sıklıkla kullanılan peruklar, artık bir endüstri halin gelerek kendisini oldukça geliştirdi.  Teknolojinin ilerlemesi sonucunda kayda değer bir sıçrama yaşayan peruk üreticileri, kullanan kişilerin bile ayırt edemeyeceği düzeyde gerçeğine yakın üretilmekte.

Hollywood starlarının dahi günlük yaşamlarında ve filmlerinde kullanmayı tercih ettiği bu peruklar gerçek insan saçından üretiliyor.  Özel bir teknik ile üretimi yapılan peruklar Lace wig adıyla isimlendirilirken, başa yapıştırılarak takılıyor.  Türkiye’de de kullanılan bu teknik Dantel peruk olarak satışa sunulmakta.

Yıpranmış saçlarından kurtulmak isteyenlere çözüm yolu sundukları gibi dışarıdan hiçbir şekilde ayırt edilemiyor.  Gerçek saç gibi görünen tasarım peruklar, kolayca taranabildiği gibi maşa, fön, boya gibi işlemleri de normal saç gibi kaldırabilmekte.

Türkiye’nin bir çok ilinde satışı yapılan tasarım peruklara en çok ilgi gören iller arasında ise Metropol İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde bulunmakta.  Peruk satan firmalar ve perukçular satışlarda %100 gerçek saçtan üretilen dantelli perukları peşin ve taksit imkanlarıyla müşterilerine ayrıca kolaylık sağlayarak satışlarını arttırmaktalar….

https://luxfame.com/

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları