logo

29 Eylül 2018

İlköğretim Mezunu Jandarma Özel Harekat (JÖH) Alımı Yapılacak Mı? Ne Zaman Alınacak?

En az ilköğretim mezunu çok sayıda aday Jandarma Özel Harekat olmak istiyor. Peki ilköğretim mezunu JÖH alımı yapılacak mı, yapılacaksa ne zaman yapılacak?

En az ilköğretim mezunu olan adaylara askeri sınıflarda hak verilmesi için kanun çıkarıldı ve uzman erbaş alımlarına en az ilköğretim mezun adaylarının müracaat edebileceği belirtildi. Ancak şu an için en az ilköğretim mezunu adaylar sadece meslek sınıfları için lojistik alımlarına başvuru yapabiliyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel alımlarına ise sözleşmeli erbaş olarak başvuru yapabiliyorlar. Yani bu adayların rütbeleri artmamakta ve sürekli olarak sözleşmeli erbaş rütbesine kalmaktadır. Peki en az ilköğretim mezunu JÖH alımı yapılacak mı?

EN AZ İLKÖĞRETİM JÖH ALIMI VAR MI

Bazı kamu haber siteleri en az ilköğretim mezunu Jandarma Özel Harekat JÖH alımı yapılıyor manşetleri ile adayları Jandarma Genel Komutanlığı sitesine yönlendirmektedir. Ancak bu sitelere itibar etmeyiniz araştırmadan haber paylaşmaktadırlar. Şu an için JÖH alımlarına en az lise mezunu aday alımları yapılmaktadır yani henüz JÖH ilanlarına en az ilköğretim mezunu aday alımı yapılacağına dair bir ilan yayımlanmakdır.

Jandarma Genel Komutanlığı ilköğretim mezunlarını meslek sınıfları (berber, aşçı, tesisatçı, tamirci vs.) sınıflarına almakta Kara Kuvvetleri Komutanlığı ise sözleşmeli erbaş sınıfına alımı gerçekleştirmektedir. Ancak ilerleyen dönemlerde değişiklik yapılabilir ve JÖH alımları en az ilköğretim seviyesine düşürülebilir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları