logo

27 Eylül 2018

Jandarma Genel Komutanlığı 8 Bin Kadın Subay ve Astsubay Alımı Yapacak Mı? Tarih Belli Oldu Mu?

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 yılında 8 bin kadın subay ve astsubay alımı yapacak mı? Kadın askeri personel alımı detayları nelerdir?

Bilindiği üzere bir süre önce İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlanan Jandarma Genel Komutanlığında pek çok değişiklikler yapıldı. Öncelikle Jandarma personellerinin kıyafetleri değişti, görev bölgelerinde değişiklikler yapılmaya başlandı ve JÖH ile PÖH birlikleri beraber operasyonlar düzenleme başladı.

Şimdi de Jandarma Genel Komutanlığında ki kadın askeri personel sayısının artırılması talep ediliyor. Şu anda Jandarma da bulunan kadın askeri personel sayısı erkek askeri personel sayısının neredeyse yüzde biri civarında seyir etmekte olup bu oranın yüzde 10 civarına yükseltilmesi talep ediliyor. Eğer kadın askeri personel sayısı yüzde 10 civarına çıkarılırsa 8 bin kadın subay ve astsubay alımının yapılması bekleniyor.

8 BİN KADIN PERSONEL ALINACAK MI?

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 yılının sonuna kadar 8 bin kadın askeri personel alımı yapacak mı? Şu an için sayı konusunda net bir bilgi yok ancak kadın subay ve astsubay alımlarının başlatılması beklenmekte olup Jandarmada ki kadın askeri personel sayısının en az belirli bir oran ile artırılması beklenmektedir.

İşin Olsa ekibi olarak bizler bu sene kadın askeri personel alımı ilanlarının yayımlanacağını tahmin etmekteyiz.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları