logo

26 Eylül 2018

Kamu-Sen’den Enflasyon Farkına Dava

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk memur ve emekliler için belirlenen enflasyon farkına dava açıldığını belirtti. İşte detaylar…

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk memur ve emeklilere tanınan yüzde 0.91 lik enflasyon farkının aslında yüzde 2.71 olması gerektiğini savundu.

Yaptığı açıklamada Koncuk durumu kabullenmediklerini ve memurlar ile emekliler için asıl enflasyon farkının yüzde 2.71 olması gerektiğini savunduklarını ve durumu yargıya taşıdıklarını belirtti.

İsmail Koncuk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “2015 yılı Ağustos ayında acemi sendika Memur-Sen’in attığı imzanın ardından Türkiye Kamu-Sen’in ortaya çıkararak gündeme getirdiği memur ve emeklinin cebinden çalınan rakamlar yeni yılın ilk mesai gününde acı bir gerçek olarak karşımıza çıkmıştır.”

Şeklinde konuşarak memur ve emeklilerin zararda olduklarını belirtti. Ardından sözlerine şu şekilde devam etti: “Bir doktorun yıllık kaybı toplamda bin 320 lira, öğretmenin kaybıysa yıllık 576 lira olacaktır.

Ortalamadaysa yıllık kayıp 516 lirayı bulacaktır. Bu kayıplar memurlarımızın hem çalışırken hem de emeklilikte maaşlarının daha düşük olmasına neden olacağı için ömürleri boyunca da peşlerini bırakmayacaktır.

Kamu görevlilerimiz artık bu gerçekleri görmeli ve toplu sözleşme masasına yetkilendirerek gönderdikleri sendikaları gözden geçirmelidirler. Memurlar ve emekliler yaşanan bu kaybı yetkili konfederasyondan talep etmeli, her toplu sözleşme döneminde yaşadıkları kayıpların hesabını sormalıdırlar.

Türkiye Kamu-Sen olarak bu rezalete son vermek adına konuyu yargıya taşıdık. Umuyoruz ki bu rezalete yargı bir son verir ve toplu sözleşme masasında hakları çalınan memur ve emeklinin hakları yargı tarafından iade edilir.” şeklinde konuşmalarına son verdi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları