logo

01 Ekim 2018

Kamuya 17 Bin 70 Memur Personel Alınacak

Kamu kurumları bünyelerinde bulunana eksikliği tamamlamak üzere farklı pozisyonlarda 17 bin 70 kişilik kadro ile alım yapılacak.

Bir çok Kamu Kurumu ve kuruluşu bünyelerindeki memur personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı pozisyonlarda ve niteliklerde toplamda 17 bin 70 kişik büyük bir kadro ile alım yapılacak. Alımı yapılacak adaylardan en az lise mezunu şart aranmaktadır. Bazı Kurumlar alımlarında KPSS şartı arıyorken bazı kurumlar ise KPSS şartı aramıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TÜBİTAK, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ( sözleşmeli personel alım ilanında ) KPSS şartı aramamaktadır. Alım yapacak diğer kurumlar ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu olarak sıralanmaktadır. Bu kurumların ilanlarının başvuru süresi bir çoğunun başlamıştır.

Peki Kamuya Memur Personel Alım ilanlarına Nasıl Başvuruda bulunabiliriz?

Kamuya Memur personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak olan adaylar öncelikle şu hususa dikkat etmelidirler ; en çok hangi kurumu istiyorlar ve hangi kurumda görev yapmak istiyorlarsa o kuruma başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bir çok başvuru online oluyor ancak şahsen kuruma yapılan başvurularda vardır. Bunu öğrenmek için ilanın üzerine tıklayıp ilan hakkında bilgi almalısınız. İlanların içerisinde aranan şartlara ve başvuru bilgilerine mutlaka ulaşacaksınız. Kamuya alım yapan Kurumlar şöyledir;

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS Şartsız 6 Sözleşmeli Personel Alımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS Şartsız 32 Personel Alımı 2016

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 5 Sözleşmeli Personel Alımı

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları