logo

30 Eylül 2018

Kamuya Alınacak Olan 25.000 Memur İçin Kadro Dağılımları

Kasım ayına kadar devam edecek olan personel alımları ile ilgili olarak yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Kamu sektöründe çalışmak için yapılacak 25.000 kişilik memur alımı ile ilgili tüm detayları içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Kasım ayında yapılacak olan kamu personel alımı ile ilgili kriterler yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. 2017 senesi için bütçe ayarlamasının yapılması sırasında kamuya alınması planlanan personellerin sayısının sadece 5.000, üniversiteler için alınacak olan kişilerin sayısının ise 4.000 olacağı açıklandı. İlk personel alımları bu şekilde olduktan sonra Ekim ayında alınacak olan personel sayısının 25.000 kişiye ulaşacağı belirtiliyor.
Personel Alımları Hangi Sektörlerde Olacak?

Yapılan açıklamalara bakacak olursak; Sağlık Bakanlığı için 4.984 kişinin sözleşmeli olarak işe alınacağını, Devlet Su İşleri bünyesinde çalıştırılmak üzere 175 memurun işe alınacağını, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı için ise 763 memurun alınacağını, İçişleri Bakanlığı için yaklaşık olarak 100 kaymakamın göreve alınacağını, Hava Kuvvetleri için er ve çeşitli rütbelerdeki askerlerin alınacağını, Sahil Güvenliği Komutanlığı için 790 kişilik personelin işe alınacağını, Adalet Bakanlığı için ise 3.000 civarında hakim ve savcının işe alınacağını söyleyebiliriz. İş alımlarının bu kadar fazla olmasının ardında ise ülkemizde gerçekleşen FETÖ saldırılarının etkisinin büyük olduğunu söyleyebilir. Devlet dairelerinde ve özel sektörlerde oluşan işçi açığı kısa süre içinde kapatılacak. Ayrıca bu kadroların resmi iş ilanlarının duyurusuna ulaşmak için Buraya Tıklayarak açılacak olan sayfadan ilanları görebilirsiniz.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları