logo

01 Ekim 2018

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı Yapacak 2016 Başvuru Şartları

Kara Kuvvetleri Komutanlığı en az ilköğretim mezunu çok sayıda sözleşmeli er alımı yapacak.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı her sene güvenlik personeli alım ilanları yayınlamaktadır. Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin meslekten ihraç edilmesi ile boşalan kadroların doldurulması için yeni bildiriler yayınlanmaya başladı. Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesinde yayınlanan bildiri ile sözleşmeli er alımının yapılacağı duyuruldu.

Kimler Başvurabilir

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı yapacak. Peki alınacak olan bu sözleşmeli er kadrosuna kimler başvurabilir;

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • Türk Silahlı Kuvvetlerinden ilişiği hiçbir şekilde kesilmemiş olmak
  • Kamu haklarından yoksun olmamak
  • Sicili temiz olmak
  • Boy ve kilo orantılı olmak
  • Maksimum ve minimum boy sınırlarında olmak

Yukarıda sıra ile belirtilmiş olan niteliklere sahip olan adayların tamamı Kara Kuvvetleri Komutanlığında sözleşmeli er olarak istihdam etmek için başvuru da bulunabilir.

Nereden Başvuru Yapılabilir

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı yapacak peki bu ilana kimler nereden başvuru yapabilir;
Başvuru yapmak isteyen adaylar Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesine girmesi ve burada ki yönergeleri takip ederek başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru yapılmadan önce Kara Kuvvetleri Komutanlığının yayınlamış olduğu bildirileri adayların okuması ve söz konusu şartların tamamına sahip olması gerekmektedir aksi takdirde yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Yapılacak olan başvurularda adayın formu doğru ve eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları