logo

12 Mayıs 2018

Kedi kumu çeşitleri

vancat-parfumlu-ince-taneli-kedi-kumu-10-kg-4-adet-15412-15-BBir çok çeşit kedi kumu vardır.Bunlardan en çok kullanılanlardan bahsedecek olursak ;
Topaklaşan kum ; topaklanan kumlar esas olarak ıslanınca birbirine yapışan küçük kil tanelerinden yapılır. Kullanılmış kum topakları, dışkılarla birlikte kedi tuvaletinden kolaylıkla alınabilinir. Kediler kumun ince dokusunu severler ve kedi tuvaleti topaklanmayan kum türlerine göre daha az boşaltıldığı için hayvanseverler de genellikle bunu tercih etmektedir.

Topaklaşan kum fiyat olarak pahalı bir ürün değildir. Kedilerin patilerine yapışıp evin zeminine dağılabilir. Bazı veterinerler küçük kedilerin topaklanan kum kullanmalarına karşıdırlar çünkü yutulduğunda tıkanıklıklara neden olabilir.Bu kum çeşidi ülkemizin çeşitli bölgelerindeki madenlerden çıkartılarak, belli ısıtılma ve fabrika temizliğinden sonra paketlenerek satışa sunulur.

Silika – Kristal Kedi Kumu ;
Bu kum çeşidi diğer kumlar arasında en emici olanıdır ve kokuyu da neredeyse tamamen yok eder. Dışkıları kedi tuvaletinden her gün alırsınız ama kum sadece katılaştığında değiştirirsiniz. ( yaklaşık ayda 1) Silika kristal kedi kumu bazı kumlardan daha hafiftir. Piyasada 3,6 lt veya 3,8 lt olarak satılmaktadır. Bu kum çeşidi henüz Türkiye’de üretilmemektedir. İthal olarak çoğunlukla Çin’den gelmektedir.

Geri Dönüşümlü Kumlar ;

Mısır koçanı, kenevir ve diğer dönüştürülebilir veya yenilenebilir malzemelerden yapılan kumlar geleneksel kumlardan daha fazla çevre dostudur. Hem topaklanan hem topaklanmayan türünü bulabilirsiniz. Geri dönüşümlü kumlar her yerde satılmadığından internette markamama.com.tr ‘den bulabilirsiniz. Çam paleti kumlar şuan satılmaktadır.

https://www.markamama.com.tr/kedi-kumu

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları