logo

29 Eylül 2018

Köy Korucusu Alım İlanları Nereden Yayımlanıyor? Başvurular Nasıl Yapılıyor!

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri için köy korucu alımları yapılıyor. Peki köy korucusu alımları nasıl yapılıyor, başvurular nereden yapılacak?

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan iller için valilikler aralıklarla ilanlar yayımlayarak köy korucusu alımları gerçekleştirmektedir. Bilindiği üzere aylar öncesinden yapılan açıklama da Türkiye geneli 25 bin köy korucusu alınacak duyurusu yapılmıştı.

İşin Olsa ekibimize korucu alımlarına ilişkin çok sayıda soru sorulduğu ve başvuru yapıldığı için bu içerik ekip tarafından özel olarak üretilmiştir. Peki köy korucusu alım ilanları nereden yayımlanıyor? Köy korucusu alımlarına başvurular nasıl ve nereden yapılıyor.

KÖY KORUCUSU İLANLARI

2017 yılının Şubat ayında yapılan açıklama da Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde devam eden terör operasyonları sırasında görev almak üzere toplam 25 bin kişilik korucu alınacağı belirtilmişti. Peki köy korucusu ilanları nasıl yayımlanıyor?

Buna göre köy korucusu ilanları illerin valilikleri üzerinden yayımlanmaktadır. Yani adaylar Devlet Personel Başkanlığı ya da İŞKUR’u takip etmek yerine illerinin valiliklerinin resmi internet sitesini takip etmesi gerekmektedir. Çünkü aralıklarla alım ilanları yayımlanmaktadır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR

Adayın bulunduğu il valiliği köy korucusu alımı ilanı yayımladığında gerekli evrakları ile valiliğe bağlı Jandarma Komutanlığına yapması gerekmektedir. Komutanlığa iletilene evraklar incelenmekte ve köy korucusu olmaya hak kazanan asil liste ve yedek liste adayları kamuoyuna duyurulmaktadır.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları