logo

29 Eylül 2018

Köy Korucusu Alımı Ne Zaman Yapılacak! Nasıl Müracaat Edilir Aranan Şartlar Nedir?

Terör bölgelerinde bulunan iller için köy korucuları alımı ne zaman yapılacak. Köy korucusu alımına müracaatlar nasıl yapılır?

lkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan iller için köy korucuları alımları gerçekleştirilmektedir. Peki şu anda köy korucusu alımı yapılıyor mu? Köy korucusu alımına müracaatlar nasıl yapılır.

İşin Olsa ekibimize çok sayıda adayın köy korucusu hakkında başvuru yapmasından dolayı bu özel içeriği oluşturmaktayız. Buna göre adaylar köy korucusu alımları yapılsın istiyor. Peki köy korucusu alımı yapılıyor mu? Köy korucusu alımları ne zaman yapılacak ve adaylar müracaatlarını nasıl yapacak?

ARANACAK ŞARTLAR NEDİR

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Askerliğini yapmış olmak
Sağlık sorunu bulunmamak
Bulunduğu bölgeye hakim olmak
50 yaşını bitirmemiş olmak
Silah taşıma sorunu olmamak
Sicili temiz olmak

Yukarıda köy korucusu alımı için genel olarak aranan şartlar belirtilmiştir. Peki başvurular nasıl yapılır, köy korucusu alımı yapılıyor mu?

KÖY KORUCUSU ALIMLARI

Pek çok aday köy korucusu alımını merak ettiği için sorular sormaktadır. Buna göre köy korucusu alımları genel olarak ilanlar ile değilde valiliklerce yapılan duyurular sonucu gerçekleştirilmektedir. Korucu alımları Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yapılmakta olup köy korucusu olmak isteyenlerin illerinde bulunan valiliklere müracaat ederek başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları