logo

27 Eylül 2018

KPSS 2017/2 Merkezi Yerleştirmesinde 59 Puan ile Memur Ataması Yapıldı!

KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasının merak ile beklenen sonuçları sonunda duyuruldu. Buna göre KPSS 2017/2, 2 bin 38 memur alımında 59 puan ile atama gerçekleştirildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme tercihleri 14 Kasım 2017 – 23 Kasım 2017 saat: 23.59 arasında yapıldı ve adaylar başvurularını yaptıktan sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin anlaşmalı bankalarının internet şubesi, atm’si ya da ÖSYM’nin resmi internet sitesinde ki kredi kartı ödeme bölümünden işlemlerini gerçekleştirdi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bugün kamuoyuna açıklama yapıldı ve KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasının sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Adaylar aşağıdaki linkten sonuçlarını sorgulayabilir.

SONUÇLAR NASIL SORGULANIR?

https://sonuc.osym.gov.tr

Yukarıda ki linki takip edecek olan adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi şifreleri ve T.C. kimlik numaraları ile sisteme giriş yaparak atama sonuçlarını öğrenebilir.

59 PUAN ile MEMUR ATANDI

ÖSYM tarafından duyuru yapıldı ve sayısal bilgiler paylaşıldı. Buna göre mezuniyete göre atamalara bakıldığında;

Lisans Mezunu – 59 Puan – Bilgisayar İşletmeni
Ön Lisans Mezunu – 70 Puan – Sürveyan
Ortaöğretim Mezunu – 77 Puan – Teknisyen

Yukarıda mezuniyetlere göre en düşük atama puanları ve atamaların hangi pozisyonlar gerçekleştirildiği hemen yukarıda sizlere verilmiştir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları