logo

30 Eylül 2018

KPSS 60 ve Üzeri Bin 500 ASDEP Memur Personel Alımı Yapılacak!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ASDEP bin 500 memur personel alımı yapılacak. Adayların KPSS’den 60 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bu sene kendi bünyeleride istihdam etmek üzere 200’den fazla memur personel alımı yapması bekleniyorken ASDEP kapsamında da bin 500 memur personel alımı yapılacağı söylenmekteydi. Konu hakkında Bakan Fatma Betül Sayan Kaya ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından açıklama gelmediği için detaylar bilinmemekteydi.

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya ASDEP personel alımı hakkında müjdeleyici bir haber verdi ve ASDEP bin 500 memur personel alımı yapılacağını müjdeledi. Üstelik şartlar ve hangi bölümlerin başvuru yapabileceği de öğrenildi.

HANGİ BÖLÜMLER BAŞVURU YAPABİLECEK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ASDEP bin 500 memur personel alımı yapılacağını duyurduğu gibi hangi mezunların başvuru yapabileceğini de belirtti.

Bunda göre ASDEP bin 500 memur personel alımına sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmet, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri mezunları başvuru yapabilecek.

KPSS’den 60 ve Üzeri Şartı

ASDEP bin 500 memur personel alımında Kamu Personeli Seçme Sınavı şartının aranması beklenmekteydi genel olarak baraj puanları 70 ve üzeri olmaktadır. Ancak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya KPSS’den 60 ve üzeri puan alan adayların müracaat edebileceğini müjdeledi.

ÖNÜMÜZDE Kİ GÜNLERDE ALIMLAR BAŞLAYACAK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Diyarbakır için önümüzde ki günlerde 40 personel alımı yapılacağını belirtmişti. ASDEP bin 500 memur personel alımının ise yıl içerisinde yapılması bekleniyor.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları