logo

30 Eylül 2018

KPSS Şartı Olmadan 10 Bin Özel Harekat Alımı Yapılıyor Tarihler Netleşti – 19. Dönem POMEM

10 Bin Özel harekat Polisi alımı hakkında beklenen duyuru yapıldı. Özel harekat polisi başvuruları için askerlik şartı kaldırıldı ve KPSS şartı aranmıyor.

Herkesin büyük merakla beklediği duyuru az önce yapıldı. Sonunda başvuru tarihleri açıklandı. Başvurular Kasım Ayında yapılacak. Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 19. Dönem POMEM kapsamında, Kamu Personeli şartı olmadan, en az lise mezunu ve 28 yaşından gün almamış 10 bin erkek özel harekat alımı gerçekleştirecek.

Önceki çıkan haberlere göre askerlik şartı kaldırıldığı da belirlenmişti. Başvuruda bulunacak olan adaylar 02 Kasım 2016 tarihinde başlayacaktır. Başvurular arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı yapılacaktır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığının 31 Ekim 2016 tarihli yapmış olduğu duyuru şöyledir;

19.Dönem POMEM (Özel Harekat Branşı) Sınavı Hakkında Duyuru

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine özel harekat polisi yetiştirmek üzere ve 28 yaşından gün almamış olan en az lise veya dengi okul mezunlarından 10.000 erkek öğrenci adayı alınacaktır.

Başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı yapılacaktır.
Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvurular 02/11/2016  tarihinde başlayacaktır. Adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar başvuru tarihinden önce aynı sitede açıklanacaktır.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları