logo

12 Ocak 2016

Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak 2016

Bankalara olan borçlarından dolayı kredi sicili kara listeye düşen kişiler kredi sicil affı ne zaman çıkarak 2016 yılı için merak etmektedir.
Bu yazımızda kredi sicil affının ne zaman çıkabileceği konusunda sizlere bilgi vereceğiz.
Bilindiği gibi bankalara olan borçlarınızı 90 gün boyunca ödemediğinizde banka borcunuzu yasal yollarla almak istemektedir. Bunun için görevlendirilen avukatlar bu işlemi gerçekleştirmektedir. Bu sürecin başlaması kara listeye girdiğiniz anlamına gelmektedir. Kara listeye girdiğinizde ise en az 5 yıl boyunca bankalardan herhangi bir şekilde kredi, kredi kartı veya kredili mevduat hesabı başvurusunda bulunamazsınız. Bankalardan tekrardan başvurular ile hizmet almak için 5 yıl beklemeniz gerekmektedir. 5 yıl sonrasında kredi notunuz sıfırlanmaktadır.
Kara listeden çıkmak için kredi sicil affı da düzenlenmektedir. Ödemesi gereken bütün borcu ödeyenler devletin çıkardığı kredi sicil affı sayesinde tamamen kara listeden çıkmakta ve bankaların kredili ürünlerinden yararlanabilmektedir. Devlet belirli aralıklarla kara liste affını çıkararak bir çok kişinin tekrardan bankalardan yararlanmasını sağlamaktadır. 2016 yılı içinde kredi sicil affı gerçekleştirildiğinde geçmişte kara listeye düştüğünde oluşan borcunu tamamen ödeyenler kredi sicil affı sayesinde kara listeden çıkabilmektedir.
Kara listeden çıktığınızda ise bankaların kredili ürünlerinden tekrardan yararlanabilirsiniz. Tekrardan kredili ürünlerden yararlandıktan sonra bankalara olan borçlarınızı düzenli ödediğinizde ise kredi notunuz yükselmekte ve sürekli olarak bu imkanlardan yararlanabilmektesiniz. Sizlerde kredi sicil affı ne zaman 2016 yılı için yazdığımız bu yazıya istinaden kredi siciliniz temizlendiğinde ödemelerinizi düzenli gerçekleştirerek tekrar kara listeye girme durumunun önüne geçmiş olursunuz.
Bu makalemde size Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak 2016 konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı
Kaynak : http://kredi1.net/kredi-sicil-affi-ne-zaman-cikacak-2016/

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları