logo

01 Ekim 2018

Lise Mezunu Özel Harekat Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Lise mezunlarına geçtiğimiz günlerde müjdeli haber verilmişti. Peki özel harekat polisi alımı ne zaman yapılacak? Resmi bir tarih var mı?

Bundan önce ki yıllarda Özel Harekat Polisi alımı için adayların lisans mezunu olması ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması gerekmekteydi. Bu sınava giren adayların minimum puanı alması şartı ile başvurular kabul edilmekteydi. Geçtiğimiz günlerde lise mezunu adaylara yönelik müjdeli bir haber verildi. Buna göre bundan sonra ki Özel Harekat Polis alımı için adayların lisans mezunu olması gerekmiyor. Adayların en az lise mezunu olması gerekmekte olup Kamu Personeli Seçme Sınavına girmesine de gerek yok.

Tarih Verildi Mi?

Lise mezunlarının sosyal medya başta olmak zere pek çok ortamda en çok sorduğu sorulardan bir tanesi şu oldu. Alımlar ne zaman yapılacak? Bilindiği gibi sosyal medya da pek çok tarih verilmektedir ancak bunların hiçbiri doğru bilgiyi vermemektedir.

Özellikle son günlerde alım tarihi hakkında bir sayfa paylaşımı yapılmakta olup bu tarihlerin doğru olduğu sanılmaktadır. Fakat bu tarihler tamamen gerçek dışıdır. İçişleri Bakanı Efkan Ala konu hakkında çalışmaların devam ettiği ve lise mezunlarının da başvuru yapabileceği Özel Harekat Polisi alımı yapılacağını duyurdu. Ancak konu hakkında her hangi bir başvuru tarihi verilmedi. Yakın zamanda yapılacak olan açıklamalar dikkate alınacaktır.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları