logo

28 Mayıs 2018

Makyaj Stilleri: Yaratıcı

Makyaj stillerini anlattığımız yazı dizimizin bu bölümünde sıra yaratıcı makyaj stilinde!

Yaratıcı kadınlar genel olarak enerjiktirler fakat sakin kalmayı ve olaylara karşı soğuk kanlı tepkiler vermeyi tercih ederler. Alçakgönüllü olmalarına rağmen oldukça zekidirler. Hayal güçlerinden ve fantazi dünyalarından beslenirler. Çoğu kişinin aklına gelmyecek ürünleri birbiriyle kullanarak çığır açarlar. Bir trendi takip etmezler fakat denedikleri şeyler çoğu zaman trend olmaya adaydır. Kendilerine güvenleri tamdır, ne istediklerini ve ne sevdiklerini çok iyi bilir.

Renklerle oynarlar
Makyaj yaparken tek sınır hayal güçleridir. Basmakalıp klişeler onları hiç bağlamaz. Eyeliner kullanırken sadece kirpik dipleriyle kalmaz göz çukurlarına kadar uzatırlar mesela. Ya da hiç tahnin etmeyeceğiniz renkleri birbiriyle kullanabilirler. Fakat bunu o kadar iyi yaparlar ki rüküş değil aksine oldukça dikkat çekici ve hoş görünürler.

Ürünleri kendi istedikleri gibi kullanırlar
Siz ona dudağına sürsün diye ruj verirsiniz ama o bu rujdan göz kalemi yapmak ister mesela. Krem bir aydınlatıcı ile elmacık kemiklerinin üstünü öne çıkarması gerekirken o bütün yüzünde bir baz olarak kullanabilir. Sadece ne yapmak istediğine o karar verir. Sınırlarla çerçevelenmekten hoşlanmaz.

Dokuları karıştırır
Mat makyaj yaparken bir anda öyle bir yere ışıltı katarlar ki normalde çoğu kişi cesaret edemez belki ama harika görünür. Farklı dokuları birarada kullanam konusunda oldukça başarılıdır. Belli bir makyaj tarzları yoktur. Canları istediğince kendilerini boyayıp oldukça güzel işler çıkarabilirler.

https://hthayat.haberturk.com

 

Etiketler: »
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları