logo

26 Eylül 2018

Maliye Bakanlığının Bin (1.000) Memur Alımı İlanı Bekleniyor!

Maliye Bakanlığının bu sene içerisinde bin (1.000) memur alımı yapması bekleniyor. Peki bin memur alımı ilanı hangi pozisyonlar için yayımlanacak ve detaylar nedir?

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan Maliye Bakanlığıaralıklarla memur ve personel alımı ilanlarını hazırlayarak kamuoyuna duyurularını gerçekleştirmektedir. Genel olarak senede bin veya iki bin kişilik atama yapmakta olan Maliye Bakanlığı bu senede atama yapacaktır.

Geçtiğimiz ay Resmi Gazete aracılığı ile yapılan duyuruda Maliye Bakanlığının belirlenmiş olan pozisyonlarda toplam bin (1.000) memur alımı yapacağı öğrenilmişti. Bu haberin İşin Olsa ekibi olarak duyurulmasından sonra pek çok aday ilanın ne zaman yayımlanacağını merak etmekteydi. Peki alım ne zaman yapılacak, alınacak pozisyonlar nedir?

ALINACAK POZİSYONLAR NEDİR?

Geçtiğimiz ay Resmi Gazete duyurusunda Maliye Bakanlığının bin memur alımı yapacağı öğrenildi. Peki alınacak olan pozisyonlar nelerdir?  Duyuruya bakıldığında 7104   Katma Değer Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 178 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun detaylı bir şekilde incelendiğinde Maliye Bakanlığına bin kişilik kadronun ihdas edildiği görülmektedir. Peki hangi pozisyona kadro verildi. Buna göre alımların vergi müfettiş uzmanı kadrosu için yapılacağı görülmektedir. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

Maliye Bakanlığının yakın zamanda memur alımı yapması beklenmektedir. Ancak alımların henüz ne zaman yapılacağına ilişkin bir bilgi yoktur.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları