logo

01 Ekim 2018

MEB 40 Bin Kişi Şubat Ataması Yapacak mı?

MEB Şubat ayında öğretmenlere bir sürpriz yapabilir. 40 Bin öğretmen ataması için düğmeye ne zaman basılacak?

MEB’ten öğretmenlere ’40 bin atama’ müjdesi geldi. Şubat’ta 40 bin öğretmen ataması için harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı’ndan kadro istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğretmenlere müjdeli haber geldi. Şubat’ta 40 bin öğretmen ataması için harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı’ndan kadro istedi.
Bakan Avcı açıklamıştı…

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı iki gün önce Şubat atamalarıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Şubat atamaları ile ilgili konuşan Avcı, “Gençlerimizi memnun edeceğimizi tahmin ediyorum” ifadesini kullanarak Şubat’ta atama yapılabileceğini sinyalini verdi. Artılarıyla eksileriyle atamaları değerlendirdiklerini belirten Avcı, “Bununla ilgili olarak kesin bir açıklama yapmayayım ama değerlendiriyoruz. Yasa gereği senede bir defa atama yapılabiliyor. Ancak Meclis açıldıktan sonra bu konuyla ilgili değerlendirmelerimizi tamamlamış oluruz. Ona göre bir karar vereceğiz. Ama gençlerimiz memnun edeceğimizi tahmin ediyorum” diye konuştu.
MEB Maliye’ye başvurdu!

MEB, Şubat ayında daha fazla öğretmen atamak için harekete geçti. İlk adım olarak Maliye Bakanlığı’ndan Şubat ayı için 40 bin atama kadrosu talep edildi. TBMM’den bu yıl 47 bin öğretmen kadrosu alındı. Maliye Bakanlığı ise 37 bin atama için MEB’e izin verdi. Geri kalan 10 bin atamayı ise Şubat ayında kullanmayı hedefliyor. Fakat MEB Maliye Bakanlığı’ndan bu sayıyı 30 bin daha artırarak daha fazla kadro istedi.
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları