logo

01 Ekim 2018

Memur Alımlarında Mülakat Sistemi Kaldırılacak Mı?

Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanların ardından mülakat ile memur alma dönemi bitecek mi? İşte detaylar

15 Temmuz 2016 Askeri Darbe Girişiminin ardından yurt genelinde Fethullahçı Terör Örgütü üyeliği tespit edilen kişiler açığa alınmaya ve işledikleri suç kapsamında cezaevlerine gönderilmeye başlandı. Peki FETÖ üyesi bu kişiler nasıl bu kadar hızlı devlet kadrolarına yerleşiyor. Ajanslarda yer alan haberlere göre bu kişilerin alımlarını mülakat sistemi kolaylaştırıyor. Bilindiği üzere bazı kurumlar bünyelerinde personel alımı yaptıklarında adayların KPSS’den minimum puanı almış olması gerektiğini bildirerek alınacak olan personellerin tamamı mülakatlara tabii tutulmaktadır. Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri kendilerini tanıdıkları için mülakatlar da bu kişilerin memur olmasını kolaylaştırmaktadır.

Mülakatlar Kalkabilir

Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri yurt genelinden birer birer temizlenmeye başlandı. 15 Temmuz 2016 Askeri Darbe Girişiminin hemen ardından KPSS mağdurları mülakat sisteminin kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda sorular sormaya başladı. Peki mülakatlar gerçekten kaldırılabilir mi?
Şuan için hükümetten ve diğer kurumlardan konu hakkında her hangi bir açıklama gelmedi. Ancak görünen o ki Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin büyük bir bölümü memur kadrolarına mülakat sistemi sayesinde girdi. Eğer bu sistem tamamen silinirse FETÖ’ye büyük bir darbe vurulabilir. Mülakat sistemi yerine puan sıralamasının yapılıp alımların buna göre yapılması bekleniyor. Bakalım bundan sonra ki süreçte Kamu Kurumları bünyelerine personel alımı yaparken mülakatları kaldıracak mı?
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları