logo

26 Eylül 2018

Memura 400 Lira Zam Kapıda

Memurların maaşlarında kişini durumuna göre artışlar yaşanacak. Maliye Bakanı Naci Ağbal memur maaşları ile ilgili açıklamalarda bulundu. 2005 yılından sonra Kamu’ya giren 1.2 milyon memur var.

Bu memurlar bir derece düzenlenmesinden yararlanmak için taleğte bulundu. Toplu sözleşme hususlarında bu konu karara bağlandı. İlk defa kamuya giren memurların derecesine göre bir derece 15 Ocak 2016 tarihinde verilmişti. Kişinin derecesine göre maaşlarında bir artış olacağı konusunda konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal hangi memurun maaşına ne kadar artış yapılacığı söylemek mümkün değil dedi.

Memurların maaşlarında derecelerine göre 400 Türk Lirasına kadar varan artışlar yaşanabilir.

Maliye Bakanı Naci Ağbal 1 Kasım seçimlerinden sonra geçici bütçe yapğılıdığını söyledi. Ayrıca asıl bütçe ise Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderildi.
Yılbaşında bir takın vergi düzenlemeleri yapıldı. Yapılan düzenlemeleri ile elde edilen artışlar bütçenin gelir tarafına yazıldı.

Şuan için herhangi bir vergi artışı planlanmıyor. Seçim döneminde ki yapılan giderler bütçenin gider bölümüne vergi düznlemesinden dolayı yaşanan artış ise bütçenin gelir bölümüne yazıldı.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları