logo

26 Eylül 2018

Memura Performansa Dayalı Maaş Geliyor

657 sayılı devlet memuru kanununun değişeceği hükümet tarafından daha öncede dile getirilmişti. Şimdilerde ise değişecek olan 657 sayılı devlet memuru kanununun içeriği hakkında da bazı bilgiler sızmaya başladı.

Alınan bilgilere göre yeniden düzenlenecek olan 657 sayılı devlet memurları kanununda memurlara artık performansa dayalı maaş sistemi getirilecek ve bu sayede memurun işten atılması da kolaylaştırılmış olacak.Halen çalışmaların devam etmekte olan 657 sayılı devlet memuru kanununda artı memur yok, kamu çalışanı var.

Düzenlenecek olan yeni 657 sayılı kanunda dikkat çeken bir diğer husus ise memur sınıfının ortadan kaldırılacağı oldu. Yeni kanuna göre artık memur kavramı kullanılmayacak ve bunun yerine devlet memuriyetinde görev yapanlara artık kamu çalışanları şeklinde hitap edilecek.

Yapılan bu değişikliklerin yanında kamu çalışanının kolayca işten atılabilmesinin de önü açılıyor. Dikkat çeken bir diğer husus ise 50 ücret skalasının kaldırılacak olması. Çalışmaları devam etmekte olan kanunda 50’nin üzerindeki ücret skalasıda değiştirilecek.

Yeni dönemde maaşların 10 ayrı kalem üzerinden belirlenmesi hesaplanırken kamu çalışanlarına performansa dayalı maaş sistemi getirilecek. Bu sayede memurlar artık hak ettikleri kadar ücret alacak ve çalışan-çalışmayan memurların ayırt edilmesi daha da kolaylaşmış olacak.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları