logo

26 Eylül 2018

Memurlar Başka Bir Kurumun Haklarında Yararlanabilir Mi ?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Memurları çalıştıkları kurumdan farklı olarak başka bir kurumun haklarından yararlana bilir mi sorusuna cevap veriyoruz…

Bilindiği üzere yemek yardımı 657 Sayılı Devlet Memurları kanununun 212. maddesi uyarınca verilmektedir. Bu madde doğrultusunda bu maddeden yararlanılarak bir yönetmelik yürülüğe konulmuştur.

Akıllarda olan diğer bir merak konusu ise stajyer öğrenci yemek yardımından yararlanabilir mi şeklinde. Bizler kpsscafe.com.tr olarak bu soruyu cevaplıyoruz.

Yönetmelik kapsamında stajyer öğrenci olmadığından yemek yardımından yararlanamazlar. 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 212. maddesi gereğince yemek yardımı maddesi doğrultusunda çıkarılan yönetmelik sadece Devlet Memurlarını kapsadığından stajyer öğrenciyi kapsamıyor ve stajyer öğrenciler yemek yardımından yararlanamıyorlar.

Ayrıca memurlar başka bir kurumun yemekhanesinden yararlanabilir mi sorusuna cevabımız şöyle;

Devlet Memurları çalıştıkları kurumlardan farklı olarak başka bir kurumda yemek yemek istediğinde kurumun yemek başına belirlediği fiyatı ödediklerinde başka bir kurumdan yemek yiyebilirler.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları