logo

26 Eylül 2018

Memurlar Kendilerine İhanet Edenlerden Hesap Sormalıdır

Konuşmasında kamu ve sağlık çalışanlarının sorunları ile ilgilide değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci Toplu Sözleşmede memurların ihanete uğradığına dikkat çekerek “3 isteyip 1’e imza attılar. Enflasyon hesabının değiştirilmesine ses çıkarmayıp onaylayarak memuru yüzde 1.8 zarara uğrattılar.

Bunlarla da yetinmediler; mahkemeler de desteğimizle açtıkları davalar sonucunda 650 TL’ye kadar ek ödeme alan 4/C’lilerin ek ödemesini attıkları imza ile 159TL’ye indirdiler. Maliye’de kesintilerle bunu 115 TL’ye çekti.

Hizmet kolumuzda ise sonuç tam anlamıyla hüsran oldu. Yıpranma payı, Döner sermayelerin emekliliğe dahil edilmesi, nöbet ücretlerinin günün gerçeklerine göre yeniden arttırılması v.b  pek çok konuda herhangi bir sonuç alınamadı.   112 çalışanlarının yiyecek yardımlarını nakdi alacak olması olumlu bir düzenlemeydi.

Ancak o da hayata geçirilmedi. 3 ay ertelendi. Belirsizlik devam ediyor. Malum yetkilendirilmişler attıkları imzaya bile sahip çıkamadılar. Tüm kamu çalışanları bu yapılanların hesabını Malum-Sen’den sormalıdır.” dedi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları