logo

01 Ekim 2018

Memurlara Performans Değerlendirmesi Mi Geliyor?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Trabzon’da düzenlenen “Kamuda Yönetici Yetkinliklerinin Artırılması Bölgesel eğitim Programı”nda konuşan Devlet Personel Başkanı Kumbuzoğlu, “Gelişmiş ülkelerdeki çalışan ölçümleme modellerini araştırıyoruz” dedi.
Yeni Hükümetin, kamu reform paketi çerçevesinde performans değerlendirme sistemini getirebileceği söylenirken, Devlet Personel Başkanlığı da gelişmiş ülkelerdeki çalışan ölçümleme modellerini araştırıyor.
Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Türkiye’nin çalışanını ölçümlemeyen tek ülke olduğunu belirterek, “Bu konuda gelişmiş ülkeleri tarıyoruz. Şu anda kurumların bazıları bunu yapıyor, biz de onlara önderlik ediyoruz. Bize en uygun sistemi yürürlüğe koyduğumuzda çalışanımızı ölçme konusunda bir adım atmış olacağız” dedi.
Kamuda verimliliğe büyük önem verdiklerini, bu nedenle 2010’dan beri Bölgesel Eğitim Programı’nı düzenlediklerini vurgulayan Kumbuzoğlu, “Doğu’yu Malatya ve Şanlıurfa’da, Akdeniz’i Antalya ve Adana’da, İç Anadolu’yu Bursa ve Nevşehir’de, Marmara’yı Tekirdağ’da bir araya getirdik. Hedefimiz üst düzey ve orta kademe yöneticileri geliştirmek, yetiştirmek” diye konuştu.
Eşit işe eşit ücret uygulaması yaptıklarını anımsatan Kumbuzoğlu, “Valilerimiz ‘her ili aynı kefeye koymayalım, ücret sistemini illere göre farklılaştırmanız lazım’ diyor. Ağrı’da, Diyarbakır’da, Şırnak’ta ya da az gelişmiş yörelerde memuru aynı ücretle yönetemezsiniz, verim alamazsınız. İşte bu gibi durumları taşrayı gezerek öğreniyoruz” dedi.
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları