logo

01 Ekim 2018

Müfettiş ve Uzmanların Alacağı 1 Derece Maaşlarını Nasıl Etkiler?

Devlet memuriyetinde bulunanların alacağı 1 derece maaşlarını ne kadar arttıracak? İşte detaylar…

15 Ocak 2016 tarihinde Devlet memuriyetinde bulunanlardan (aylıksız izinde olanlar dahil), daha önce benzer şekilde verilen ilave 1 dereceden yararlanmamış olanların kazanılmış hak aylık derece/kademeleri ile emekli keseneklerine (sosyal güvenlik prim kesintilerine) esas derece/kademeleri bir üst derecenin aynı kademesine yükseltilecek.
Verilecek olan ilave derece,ilk etkisi 15 Şubat 2016 maaşında gösterecek ve ilgili memurların aylık ücretlerinde değişikliğe neden olacak. Ancak, maaşlarda görülecek değişiklik; unvan, ek gösterge, derece ve uygulanan ücret sistemi gibi hususlara bağlı olarak Devlet memurları için farklı olacak. Örneğin, bazı memurların net maaşı yaklaşık 300 TL artarken bazı memurların net maaşı ise düşecek.
Müfettiş ve Uzmanların (merkez-kariyer) ilave 1 derece almasının etkisi
Aylık ücretlerini, haklarında dereceleri itibariyle belirlenmiş olan “ücret göstergesi ve tazminat göstergesi” rakamlarına göre alan kariyer meslek personelinin (mali hizmetler uzmanları hariç) ilave derece alması, bu personelin aylık net maaşlarında değişiklik yaratacak.
Kamu kurumlarında merkez teşkilatı personeli olarak kariyer mesleklerde Müfettiş veya Uzman (Mali Hizmetler Uzmanı hariç) olarak görev yapanlardan, 15 Ocak 2016 tarihinde ilave 1 dereceden yararlanacak olanların 15 Şubat 2016 net maaşının 15 Ocak 2016 net maaşına göre ne kadar artacağı/azalacağı memurunyeri.com olarak aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.
*2016 yılı ilk altı ayı için geçerli olan belirlemelere göre hesaplama yapılmış ve 2015 yılsonu enflasyon artışına bağlı olarak yapılabilecek enflasyon farkı zammı dikkate alınmamıştır.
*Tabloda, 15 Ocak 2016 – 15 Şubat 2016 tarihleri arasında ilgililerin hizmet sürelerinin değişmediği varsayılmıştır.
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları